İş Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

İş Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır-Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan İş bankası İnternet şubesi ile bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. İş Bankası bireysel hesabınızla bankacılık işlemlerinizi 7/24 yapabilirsiniz. Bu ne demek olduğunu açıklayalım. Öncelikle İnternet şubesinden yapacağınız işlemler şube bankacılığına göre daha kolay ve daha hızlı yapabilirsiniz.  Her bir işlem yapacağınız zaman şubeye gitmeye kalkmadan İnternet şubesi veya mobil şubeden hızlı ve güvenli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrı bir bankacılık olan İnternet bankacılığında mesela bir yakınınıza sürekli olarak para gönderiyorsunuz, İnternet bankacılığı üzerinden EFT veya havale yapabilirsiniz ve para transfer işlemlerinizi kaydederek ikinci bir gönderimde tekrardan IBAN veya hesap numarası yazmadan gönderebilirsiniz. Ayrıca İş Bankası İnternet bankacılığının sunduğu diğer bir avantaj ile yakınlarınızın resimlerini yükleyebilirsiniz ve bu işlemi sadece bir kişi için değil istediğiniz kadar kişi sayısı olarak belirleyebilirsiniz. Fakat bu işlemi Bankanın şubesine gidip yapmanız sizin çok zamanınızı almakla beraber müşteri temsilcisinde işleminizi yapmak yine en az 20-30 dakikanızı almaktadır. Ayrıca şubeden yapılan işlemlerde işlem ücretleri çok fazladır. Fakat İnternet bankacılığı üzerinden yaptığınızda bu işlem en fazla 3-5 dakika arasında bir zamanınızı almaktadır. Eğer daha önce kaydı var ise de para gönderme işlemi birkaç saniye içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Ve işlem ücreti çok cüzi bir miktar olup sizi bağımlı hale getirmektedir.

İş Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır

Eğer İş Bankası müşterisi iseniz birkaç dakika üzerinden şubeye gitmeden şifrenizi alarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.  Şifre almak istiyorsunuz Bankanın internet sitesine girerek sağ üst köşede “Anında Şifre” butonuna tıklayarak yeni açılan pencere üzerinden öncelikle Bireysel Müşteri mi yoksa Ticari müşteri mi olduğunuzu belirtiyorsunuz. Eğer ticari hesabınız varsa bu hesap içinde şifre alabilirsiniz.  Müşteri tipini seçtikten sonra ikinci adımda müşteri numaranızı ve telefonunuzu istenmektedir. Müşteri numaranız bankamatik kartı üzerinden yazılmaktadır. Eğer müşteri numaranızı bilmiyorsanız endişelenmenize gerek yok çünkü İş Bankası bu durumu da düşünüp T.C kimlik numaranız ile de işlem yapabilirsiniz, yapmanız gereken TCKN sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Müşteri numaranız veya T.C kimlik numaranızı yazdıktan sonra telefon numaranızı yazın Telefon numarasını başında 0 olmadan yazınız 5xx şekilde yazdıktan sonra sisteme bot olmadığınızı ispatlamak için aşağıda resimde yazılı olan rakamları doğrulama alanına yazarak devam butonuna tıklayınız.  Bir sonra ki işlem menüsünde sms olarak gönderilen 6 haneli kodu doğrulama alanına yazarak devam butonuna basın.

Burada bazı müşterilerin kafası karışabilir, benim telefonum başkasının elinde ise veya telefonumu bir yerde unuttuysam herkes benim yerime şifre alabilir mi sorusunu sormaktadır. Banka güvenlik önlemlerini artırmış bu gibi durumların olmaması için diğer adımda sizin kart bilgilerini istemektedir. Kart numarası, Güvenlik kodunun birkaç kodu ar yüzde 3 haneli rakamdır. Ayrıca kart şifresinin bir iki hane sayısını istemektedir.  Bu bilgileri girdikten sonra   yeni müşteri şifrenizi alabilirsiniz. Yeni şifreniz 6 haneli  ve rakamlardan oluşması gerekmektedir.  Son şifrenizden tamamen farklı olmalıdır. 0 ile başlamayacak, doğum tarihinizi içermeyecek, ardışık rakamlardan ve tekrar eden rakamlardan oluşmayacak ve boşluk içermeyecektir. Bu işlemlerin hepsi sizin güvenliğiniz için olduğunu unutmayın, çünkü şifrenizin kolay olması başkaları tarafından ele geçirilmesi demek olduğunu aklınızdan hiçbir zaman çıkarmayın, şifrenizi yazın ve hemen altında ki doğrulama yerine aynı şifreyi yazın, şifrelerin eşleşmesi gerekmektedir. Ve son olarak yenileme zamanını belirlemeniz lazım, yine güvenliğiniz için şifrenizi belli aralıklarla değiştirmeniz lazım. Bankalar internet ve mobil şubelerde en fazla 6 ay kadar aynı şifreyi kullanabilirsiniz. İş bankası da aylık, 3 aylık ve 6 aylık periyotlar size sunuyor. Siz kendinize uygun periyodik seçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz. Yeni şifrenizi bu şekilde oluşturabilirsiniz. İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum işlemleri için de yukarıda adımları tek tek yaparak yeni şifre alabilirsiniz.

iş Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır

İş Bankası İnternet Şubesinde Hangi İşlemleri Yapabilirim

Türkiye İş Bankası İnternet Şubesinden neler yapabileceğinize yukarı değindik detaylı olarak değinelim bu başlık altında Öncelikle bütün işlemlerinizi 7/24 olarak yapabilirsiniz, ödemelerinizi yapabilir, işlemlerinizi takip edebilir, bankanın sonra kampanyaları hakkında bilgi alabilirsiniz. İş Bankasının diğer bankalardan farklı olarak aynı zaman da tema değiştirme olanağı sunuyor. Yani zevkinize göre temanız değiştirebilir,  her girişinizde sizin özelleştiğiniz gibi yapabilirsiniz. Aynı zamanda bildirim alanını ile son bildirimleri İnternet şubesi size bildiriyor. Yatırım yapabilir yatırım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bilindiği gibi artık yatırımlar bankalar üzerinden yapılmaktadır. Yatırımda en önemli hususta hızlı işlem yapabilmektedir aslında. Yani siz bir hisseye gireceksiniz ve hisse birkaç saat içerisinden veya o dakika da fırlayacağı haberini aldınız veya bir şirket hakkında daha haberlere düşmeyen güzel bir haber var elinizde.  Herkesin haberi olmadan ve hisse yükselmeden önce almanız gerekmektedir. Bu durum döviz kurları içinde geçerlidir. ABD ile ilgili çok güzel bir haber aldınız ve dolat birkaç dakika içerisinde yükselecektir. Bırakın şubeye gitmeyi telefon bankacılığından yapacağınız işlem sizi dakikalar kadar oyalayabilir ve fırsatı kaçırabilirsiniz. Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız bunu saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Borsa İşlem platformu özelliği ile hisseleri canlı olarak izleyebilir, anlık olarak alım satım yapabilirsiniz.  Bilindiği gibi borsa hisse senetli takip aracı veren siteler 15 dakika gecikmeli olarak verilmektedir. Ve 15 dakika süre size binler kazandırabilir veya kaybettirebilir, Ancak İş bankası müşterilerine borsa izleme ile ilgili verileri canlı olarak verdiği için avantajlı sayılırsınız. Ancak belirtmemiz gerekir ki İnternet Şubesinden borsa işlem yapmak için yani hisse senedi alıp satımı yapmak için bankada yatırım sözleşmesi imzalamanız lazım, sözleşmeyi imzalamadan işlemleri görebilir fakat alım satım yapamazsınız.

İş Bankası İnternet şubesinden hesap açma kapatma da yapılmaktadır. Yani hesabınıza ek olarak vadesiz hesap, altın hesap, döviz hesabını ve vadeli hesapları açabilir ve kapatabilirsiniz. Bu işlemi birkaç saniye içerisinde yapabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse hesabınızda belli bir miktar para var, ve altın veya doların önümüzde ki günlerde artacağını tahmin edebiliyorsunuz, veya yatırımcıların tavsiyesi üzerine alım yapmak istiyorsunuz, Bankayı gidip şubeden çekmek ve dövizciye götürmek uzun sürebilir, hatta şube üzerinden de alım yapabilirsiniz ancak dediğimiz gibi bu gibi işlemler size zaman olarak çok dezavantaj sağlamaktadır. Ancak İnternet şubesi üzerinden giriş yaparak birkaç saniye içerisinde hesabı açabilir ve almayı istediğiniz dövizi hemen satın alabilirsiniz. Bu işlem sizin maksimum 1 dakikanızı alabilir.

İş bankası İnternet Bankacılığında Güvenlik nasıldır?

Türkiye İş bankası tarafından müşterilerine sunduğu özelliklerle ilgili olarak Güvenlik seviyesini en üst derecede tutmaktadır. Sistemin saldırılara karşı güvenliği en üst derecede olduğu gibi müşterilerine de aynı güvenliğini sağlamaktadır. Siz kendi güvenliğinizi birkaç adımla daha da güçlendirebilir şifre güvenliği yanında farklı yöntemler kullanarak yapabilirsiniz. Mobil şubeden Cep Anahtar tanımlayarak internet şubesinde her girişte cep anahtar özelliğini kullanarak yapabilirsiniz, Cep anahtar özelliği ile her girişinizde İşCep yeni bir şifre anahtar oluşturmaktadır. Cep Anahtar sizde bilmediğiniz için tahmin edilmesi imkansızdır. İşCep uygulaması ile oluşturduğunuz Cep Anahtar girmek için uygulama şifresi ile giriş yapmanız ve anahtar oluştur butonuna tıklamanız gerekmektedir. Eğer şifrenizi unutursanız sıfırlama işlemini yapmanız gerekmektedir.

Bireysel İş Bankası İnternet Şubesi

Bireysel İş bankası internet şubesi ile sadece bireysel işlemlerini yapabilirsiniz, yani T.C kimlik numarası üzerine açılan hesaptır. Herhangi bir tüzel kişiliği bulunmayan bireysel müşteriler tarafından kullanılan internet bankacılığıdır. Bireysel işlemlerinizi yukarıda anlattığımız gibi yapabilirsiniz.

Bireysel İnternet Şubesinde Yapamayacağınız İşlemler

İnternet Şubesinde ne kadar da bütün işlemlerinizi yapılır olsa da bazı işlemleri internet şubesi üzerinden yapamazsınız. Bu işlemleri aşağıda ki gibidir.

  • Çek İşlemleri
  • Senet İşlemleri
  • Biyokimlik
  • Teminat Mektupları
  • Kart kullanımına açma-kapatma

Bu işlemleri internet şubesi üzerinden yapamazsınız.

 

İş Bankası Ticari İnternet Şubesi

Ticari internet şubesi ile bütün ticari işlemlerinizi yapabilirsiniz.  Ticari işletmeler için açılan ve hizmet veren internet bankacılığında, Aile şirketlerinden holdinglere kadar bütün işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz. Ticari bankacılığın sunduğu kolaylığı bulacağınız internet şubesinde, hesap hareketlerinizi, hesap takvimlerinize bakabilirsiniz, çeklerinizin durumlarını yaklaşan çek ödemlerinizi takvim şekilde görebilirsiniz. Doğrudan Borçlanma Sistemi (DBS) işlemlerinizi yapabileceğiniz şekilde bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Maaş ödemlerinizi ve POS işlemlerinizi de yapabileceğiniz şekilde düzenlenen internet şubesine başvuru için en yakın İş Bankası şubesinden veya internet üzerinden “hemen başvur” butonu ile başvurabilirsiniz. Ticari Anında Bankacılık Başvurusu sistemi için internet üzerinden başvuru yapmak için vergi kimlik numaranızla ticari müşteri numarasını kullanmanız lazım.  Ticari bankacılıkla yetki bir kişi üzerinden olup işletme yetkili bir kişiyi atamaktadır. Küçük işletmelerde işyeri sahipleri yetki sahibi olurken büyük işletmelerde yetkili kişi Mali Hizmetler Müdürüne yetki verilmekte genellikle, banka bununla ilgili bir kriteri olmamakla birlikte kime yetki verilirse o kişi hesabı yönetir. Bizim verdiğimiz bilgiler genellikle işletmeler tarafından görevlendirilen kişilerdir. Eğer müşteri numaranızı ve kullanıcı kodunuzu bilmiyorsanız. İş Bankası müşteri hizmetleri 0 850 724 0 724 numaralı telefondan alarak müşteri temsilcisinden alabilirsiniz. Giriş işlemleri yukarıda yazdığımız gibi bütün güvenlik önlemlerinin aynısı Ticari bankacılık içinde geçerlidir.

Ticari İnternet Şubesinde Yapamacağınız İşlemler

İş Bankası internet şubesinden yapılamayacak işlemlerde vardır. Bu işlemler genellikle bireysel olup ticari işlemlerde yapılamaz.

  • Üniversite ücretleri

Bireysel üniversite ücretleri işlemleri ticari İnternet şubesinden yapamazsınız.

 

İnternet şubeciliği üzerinden geri kalan bütün işlemleri yapabilirsiniz, bu işlemler arasında kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu gibi işlemleri de yapabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Şubesi İle e-Devlet’e giriş yapabilirsiniz

İş bankasının müşterilerine sunduğu bir avantaj ile e-devlet sistemine giriş yapabilmektir. E-Devlet sitesine girerek sisteme giriş butonuna tıklayınız ve giriş alanında “İnternet bankacılığı” sekmesine tıklayarak orada iş bankası logosunun üzerine tıklayarak, açılan pencereden iş bankası internet bankacılığına giriş yaparak e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

4 Trackbacks & Pingbacks

  1. İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme - Banka Kredi Notu
  2. İş Bankası Cepten Kredi Başvurusu - Banka Kredi Notu
  3. Bankaların Ramazan Kredi Kampanyaları 2016 - Banka Kredi Notu
  4. İş bankası Cep Anahtar İptal Etme - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*