İnternet Bankacılığından e-devlet Nasıl Giriş Yapılır

İnternet Bankacılığından e-devlet Nasıl Giriş Yapılır-E-devlet kapısının faaliyete girmesi ile birlikte, E-devlet işlemlerimde daha da  genişlemekte hergün yeni özellikle ve yeni hizmetler faaliyete girmektedir. E-devlet ile artık Türkiye Vatandaşları işlemlerini daha kısa yoldan halledebilme imkanlarına sahip oluyorlar.

Bankalar e-Devlet işlemleri için kolları sıvadı, ve sistemlerini e-devlet aracılığı yapmaya başladılar. E-devlet sitesine giriş yapmanız için öncelikle bankalarda internet bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. İnternet Bankacılığından e-devlet Nasıl Giriş Yapılır? Turkiye.gov.tr sitesine girin,  sisteme giriş bölümüne tıklayın, sağ üst köşede yer alıyor.  Sisteme giriş alanında yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Burda, Klasik ilk günden giriş işlemi için T.C Kimlik no ve e-devlet şifresi ile giriş yapılırken, bu giriş sekmelerinde Mobil imza, Elektronik imza, T.C Kimlik kartı ve son eklenen internet bankacılılığından giriş sekmesidir.

internet bankacılığından e-devlet giriş yapmka

E-Devlet İnternet Bankacılığı giriş sekmesinden bir çok banka yer almaktadır. Toplamda 14 banka yer alıyor. Bu bankalar Akbank, Alabaraka, Anadolubank, Denizbank, Finansbank, enpara, garanti, ing bank, odea bank, Şekerbank, Teb Bank, İş Bankası, Yapı kredi bankası ve Ziraat bankasıdır.  Bu bankaların internet bankacılığı alanından e-devlet giriş yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından e-devlet Nasıl Giriş Yapılır, Öncelikle birçok kişi öncelikle bulunduğu bankanın internet bankacılığından girerek oradan e-devlet’i sekmesini arıyor. Ancak bu şekilde değilde, önce internet bankacılığına değilde turkiye.gov.tr sitesine girin, internet bankacılığından çalıştığınız bankanın üzerine tıklayın, oradan size yeni bir sekmede bankanın internet bankacılığı sistemi açılıyor.

İnternet bankacılığına girişinizi yapın, url sizi direk e-devlet sitesine yönlendirecek giriş yapmış olacaksınız. Çıkış yapmak içinse güvenli çıkış butonuna tıklayarak güvenli bir şekilde çıkış yapabilirsiniz.

 

Gelişen teknolojide yakında e-devlet üzerinden banka işlemlerimizi yapma olanağı da gelecektir. Yani bütün işlemlerimizi devlet, özel işlemlerimizi e-devlet kapısı üzerinden yapacağız, bütün alt yapı çalışmaları bu alan üzerine yapılmaktadır.

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. Şekerbank internet Bankacılığı Şifre Başvurusu - Banka Kredi Notu
  2. Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*