Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Sorgulama

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Sorgulama-Yapı kredi bankası kredi başvursu mu yaptınız. Kredi sonuçları hemen açıklanmadığı için bir kaç gün beklemeniz gerekiyor. Hele ki kredi notunuz düşük veya istediği kredi miktarı yüksekse bankalar biraz bekletiyor.

Yapı kredi bankası kredi başvuru sorgulama işlemleri bir çok yerden yapılabilir. Öncelikle kredi başvurusu esnasında bankadan referans numarası almalısınız, Eğer internet veya mobil şubeden başvuru yaptıysanız başvuru işleminiz sonrası size krediniz ile ilgili bir refarans numarası verir. Kredi referans numarasını bir yere not edin, Kredi başvurusu yaptığınız şubeden ve müşteri temsilcisine giderek başvurunuzun ne aşamadı olduğunu öğrenebilirsiniz, referans numarası olmadan, Mobil şubeden veya internet şubeden ise kredi başvuru sorgulaması yapmak için, Menüler bölümünden kredi şimdi sekmesine tıklayın, orada iki ayrı seçenek çıkacak ekrana, biri kredi başvurusu diğer kredi başvuru sorgulama işlemidir. Kredi başvuru sorgulama‘ya tıkalayarak kredi başvurunuz esnasında size verilen referans numarası ve T.C kimlik numaranızı girmeniz halinde başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

Yapı kredi Mobil şubeden giriş yapmanıza gerek kalmadan sorgulama işlemeni rahatlıkla yapabilirsiniz. Uygulamayı açın, menülerden, Kredi şimdi sekmesine tıklayın ve yukarıda ki adımları takip ederek Yapı kredi bankası kredi başvuru sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Eğer bu işlemlerin hepsini yapmak istemiyorsanız, internet veya mobil uygulama kullanmıyor ve şubeye gitmek zamanınızı alıyorsa Yapı kredi telefon bankacılığından işleminizi yapabilirsiniz.  444 0 444 / 0850 222 0 444. numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kredi menüsünden müşteri hizmetlerine bağlanarak kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

 

Yapı kredi bankası müşterisi iseniz her müşteriye ayrılan bir kredi limiti vardır. Yine mobil veya internet şubesinden kredi sekmesinden size ne kadarlık bir kredi verebileceklerini belirtiyorlar. hemde ön onaylı kredi, bu kredi limiti kadar veya kredi limitinden az  bir kredi için başvuru yaptığınız zaman kredinizi hemen onaylanır ve krediyi çekebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*