İkinci el taşıt kredi faiz oranları uygun olsa da bankaların bu kredisi size sağlamak için size kasko zorunluluğunu getiriyor. taşıtın marka ve modeline göre değişen kasko bedeli 1000 tl'den başlıyor. Gelin beraber hesabını yapalım... 15 bin kredi çekeceksiniz 24 ay vadeli, %1.29'dan faiz oranını ile birlikte 1800 tl civarında bir geri ödeme yapmanız gerekli, taşıt kredilerinde de faiz oranı %1.21 oranında fakat buradan hiç bir banka da bu faiz oranında 24 ay vermiyor. en düşük 36 ay taksit yapıyor.

İkici El Taşıt Kredisi Yerine İhtiyaç Kredisi Alın!

İkinci el bir taşıt almak istiyor ve taşıtın bir bölümünü %70’ne kadar taşıt kredisi almayı düşünüyorsanız bu yazıdan sonra fikriniz değişebilir.

Tabi bu imkanlar tamamen sizin maddi menfaatinizi düşünerek değiştirmeniz gereklidir. Bizim amacımızda sizin finansal fayda sağlamanızdır.  Bir araç aldınız kullanacağınız taşıt kredisi miktarı 10-15 veya 20 bin ise tercihinizi kesinlikle ihtiyaç kredisine çevirin.

İkinci el taşıt kredi faiz oranları uygun olsa da bankaların bu kredisi size sağlamak için size kasko zorunluluğunu getiriyor. taşıtın marka ve modeline göre değişen kasko bedeli 1000 tl’den başlıyor. Gelin beraber hesabını yapalım… 15 bin kredi çekeceksiniz 24 ay vadeli, %1.29’dan faiz oranını ile birlikte 1800 tl civarında bir geri ödeme yapmanız gerekli,  taşıt kredilerinde de faiz oranı %1.21 oranında fakat buradan hiç bir banka da bu faiz oranında 24 ay vermiyor.  en düşük 36 ay taksit yapıyor.

Taşıt kredisinde dosya masrafını da unutmayın, artı kasko en düşük 1500 tl artı bir para gelecek. taşıt krediniz kasko dosya masrafı ile birlikte geri ödemesi 18000 tl’yi geçiyorsa ihtiyaç kredisine yönelmenizi tavsiye ederiz.

İhtiyaç Kredisinde ayrıca dosya masrafsız krediler bulmakla beraberi, aracınızı rehin vermiyorsunuz istediğiniz zamanda satabilirsiniz, fakat taşıt kredisi çektiyseniz araca da rehin koymak zorunda olduğu için rehini kalkmadan satmanız ayrıca siz zarar vereceğini unutmayalım.

Taşıt kredisinde dosya masrafını da unutmayın, artı kasko en düşük 1500 tl artı bir para gelecek. taşıt krediniz kasko dosya masrafı ile birlikte geri ödemesi 18000 tl'yi geçiyorsa ihtiyaç kredisine yönelmenizi tavsiye ederiz.
Taşıt kredisinde dosya masrafını da unutmayın, artı kasko en düşük 1500 tl artı bir para gelecek. taşıt krediniz kasko dosya masrafı ile birlikte geri ödemesi 18000 tl’yi geçiyorsa ihtiyaç kredisine yönelmenizi tavsiye ederiz.

Sıfır araç çekiyorsanız kasko zorunluluğu yoktur. veya sıfır araca da kasko yaptırmanız sizin faydanızadır. Ancak yukarıda ki fayda her zaman geçerli değildir. Fazla miktar da kredi çekecekseniz taşıt kredisi daha uygun olabilir, hesabınızı iyi yapmanız gerekmektedir.

Eğer kredi notunuz düşük ise ve ihtiyaç kredisi yoluna gidemiyorsanız aracınızı ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz, o zamanda başka çareniz kalmıyor. Fakat ben ileride araç almak istiyorum ve kredi notum düşük diyorsanız sitemizden kredi notu nasıl yükseltilir makalelerine bakmanızı tavsiye ederiz.

 

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*