pek büyük bir para olmasa bile sürekli yaptığınız EFT ve Havale ücretleri canınızı sıkmış olabilir. Peki 2017 yılında hangi bankalar EFT Havale ücreti almıyor.

EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar 2017

EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar 2017-Teknolojinin gelişmesi ile artık telefon hatta akıllı saatlerimizle bankacılık işlemlerini yapıyoruz. pek büyük bir para olmasa bile sürekli yaptığınız EFT ve Havale ücretleri canınızı sıkmış olabilir. Peki 2017 yılında hangi bankalar EFT Havale ücreti almıyor.

Bu durum özel durumlara göre değişebilir aslında, Örneğin maaş aldığınız banka genellikle eft veya havale ücreti almıyor, tabi banka bir uyanıklık yapıp kurumunuzla sözleşmede bu maddeyi koymuşsa, yok böyle bir madde koymuşsa ve siz okumadıysanız sizden eft havale ücreti kesebilir. Bankalar artık o kadar uyanık olmuş ki aynı banka fakat başka bankadan para çektiğinizde bile 10-20 lira kesme yapıyor. Aslında bankların asıl stratejisi şubeler üzerinden caydırıcı özelliğini kllanıyor, müşterilere dolaylı yoldan EFT  Havale işlemlerinizi şube üzerinden değil internet veya mobil şube üzerinden yapınız.

Kredi çektiğiniz bankalar da genellikle sizden EFT Havale ücreti kesmiyor sizi bankanın daimi müşterisi yapmak için. Fakat siz maaş hesabınız yok, kredi çekmemişsiniz ve yaptığınız işlerde EFT Havale ücreti almayan bankaları arıyorsunuz.

Finansbank Enpara:

eft havale ücreti almayan banka

Türkiye’nin ilk şubesiz bankası olan Enpara neredeyse yaptığınız bütün işlemlerde sizden herhangi bir ücret kesmiyor. EFT Havale ücreti de kesmiyor. Enpara’nın diğer bir avantajı EFT veya Havalelerde alt limit sınırı yoktur. Biliyorsunuz bir çok banka 10 tl altında ki bir miktarı eft veya havale yapamıyorsunuz, Enpara’da böyle biri durum yok, kuruş bile gönderebilirsiniz.  Yeni açıldığını için almadığını düşünebilirsiniz fakat resmi sitesine girdiğinizde bu slogan ile karşılaşıyorsunuz. Bugünde yarında yok sloganı ile kampanyalarını yürütüyor. Müşteri kitlesi hergün daha da artmaktadır. bu ücretlerinin yanında Hesap İşlem Ücreti almadığını da belirtmek lazım.

Kuveyt Türk Senin Bankan:

Kuveyt türk

Enpara gibi bir girişimle açılan Kuveyt Türk Senin bankan özelliği ile mobil ve internet şubelerden yaptığınız işlemlerde EFT Havale Ücreti  yok. Katılım bankası olan Kuveyt Türk yaptığı girişimlerle göz doldurmaya devam ediyor.

enpara girişimi gibi girişim olan Senin Bankan sistemi de şubesiz internet bankasıdır. Ayrıca Kuveyt Türk normal hesaplarında da EFT & Havale ücreti kesmediğini belirtmek lazım.

İNG Bank Günlük Paket:

İng bank günlük paket

İNG Bank tarafından yapılan günlük paket ile EFT & Havale ücreti ödemeyin, Yalnız bunun gerçekleşmesi için en bir mevduat hesabınız, otomatik ödeme talimatı veya kredi kartınızın olması gerekiyor. Diğer bankaların işlemlerine nazaran şubeden de işlem yapabiliyorsunuz.  Hesap işletim ücreti ve Kart aidatı olmadığını da belirtmekte fayda var.

YapıKredi Nuvo:

nuvo

Şubesiz bankacılık ile ismini duyuran Türkiye’nin öncü bankalardan olan Yapıkredi’nin Nuvo girişiminde EFT ve Havale ücreti yok, Hesap İşletim ücreti yok. Nuvo ile bir çok e-ticaret sitesinden işlem yapabilir, üye işyerleri ile avantajlar kazandırdığını da belirtmek lazım.  Şuan aktif olan en dikkat çekici kampanya ise her bir müşteri getirdiğinizde 30 tl’ye kadar puan kazanmanızdır.

Tüm bunların haricinden eğer bu bankalarla çalışma imkanınız yoksa kendi bankanızda EFT Havale Ücretlerini en aza indirmek istiyorsanız. size vereğimiz pratik bir kaç yol ile EFT ücretlerini kuruşlara kadar indirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi internet ve mobil şubelerden yaptığınız işlemlerini onaylanması için size sms atıyorlar, ve o sms’in ücretini de EFT ücretinize yansıtılıyor,

EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar 2017-Yapmanız gereken mobil şubeler ve internet şubeleri için mobil onay uygulamasını indirmeniz veya aktif etmenizdir. bu uygulama ile yaptığınız işlemlerden sizden 3 dakika içerisinde mobil onay istiyor. telefonunuz yanınızda ise hemen onaylayabiliyorsunuz, sms gelmediği için sizden herhangi bir sms ücreti kesilmediği gibi bazı bankalar bu sistemin yaygınlaştırılması için teşvik olarak EFT ve Havale ücreti almamaktadır. sizde mobil onay uygulamasını telefonunuza indirin ve işlemlerini mobil onay ile yapın, tamamen ücretsiz olmasa bile EFT ücretini azaltabilirsiniz. Bu bankalar genel olarak EFT  ücreti almayacaklarını belirtmişlerdir, ancak diğer banklarla yapacağınız sözleşmelerle belirli şartlar altında eft ücreti almazlar sizden..

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2016 - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*