Halk Bankası EFT saatleri 2018

Halk Bankası EFT Saatleri 2018

Türkiye’ de devlet kaynaklı olan bankalardan birisi de Halkbank. 1933 yılında kurulmuş olan bankanın amacı esnaf ve işletmelere uygun oranlarda faizli kredi sunabilmek bu sayede ekonomiyi ayakta tutacak ve istihdamında gelişmesi sağlanmış olacaktı. Banka kurulmuş olduğu günden bu yana da vermiş olduğu hizmetler ve hizmet kalitesi ile bunu başarmış görünüyor. 2018 yılına geldiğimiz bu günlerde banka bugün milyonlarca müşteriye ulaşmış bir konumda.

Halk bankası müşteri odaklı çalışan bankaların başında geliyor. Özellikle bir devlet bankası olmasının vermiş olduğu güçten kaynaklanan hizmet olanakları sayesinde bugün Türkiye’nin birçok bölgesinde şehrinde ve beldesinde sayısız şubeleriyle hizmet verebiliyor. Halkbank müşterileri arasında da para transferine önem veren bankalarımızdan bu nedenle de EFT saatleri belli bir zaman dilimi aralığında en çok işlem görenler arasında yer alıyor. Makalemizin amacı Halk Bankası EFT saatleri 2018 tarihi itibarıyla kaç olduğudur. Bu anlamda belirtecek olursak Halk Bankası EFT saatleri 2018 yılında sabah 08:00 akşam ise 16:30 olarak belirlenmiştir.

Halkbank EFT İşlemleri

Para transferlerinde en önemli iki işlem var. Bunlardan birisi havale işlemi diğeri ise EFT işlemi. Bankalar bu iki işlem üzerinde durduğu gibi banka müşterileri de gün içerisinde bu işlemleri binlerce yüzbinlerce kez kullanıyorlar. Bu anlamda eğer ki bu hizmet tercih edilecekse o zaman EFT saatlerinin de mutlaka biliniyor olması gerekiyor. Aksi takdir de EFT saatleri dışında yapılan para yatırma işlemlerinde bir sonraki günün beklenmesi gerekiyor.

EFT’nin ne anlama geldiğini bilen kadar bilmeyenlerinde olduğunu görüyoruz. Bu yüzden de EFT’nin Elektronik Fon Transferi işlemi olduğunu söyleyerek devam edebiliriz. Bir banka müşterisinin ya da banka üzerinden işlem yapmak isteyen birisinin başka birinin hesabına göndermiş olduğu paraya EFT denilmektedir. Dolayısıyla bu işlemin aynı gün içerisinde başarılı sonuçlanabilmesi içinde belli saatler arasında yapılıyor olması gerekir. Halkbank EFT saatleri ise yukarıda sizlere belirtilmiştir. Bu saatler içerisinde yapılan işlemler aynı gün içerisinde karşı hesaba geçer. Buradaki geçiş süresi genellikle beş on dakika olmakla birlikte teknik bir aksaklık olması durumunda otuz dakikayı bulmaktadır. Bu da insanların acil nakit ihtiyaçlarının sağlanması noktasında önemli bir konudur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*