En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar?

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar -Kredi kartı ile bütün alışverişlerinizi yapıp, ödemesini 1 ay sonra yapabileceğiniz gibi yaptığınız alışverişlere ek olarak puan veren kartların kullanımı sürekli artmaktadır. Bundan yıllar öncesinde kredi kartı almak çok kolay idi, Bankaya gidip kimlik belgenizle veya yolda kredi kartı başvurusu alan banka personelinde başvuru formunu doldurmanız halinde kredi kartınız hemen onaylanmaktadır.

Ancak bu durum bankaların çok büyük zararlar etmesine neden olmuştur. Çünkü işsiz veya 18 yaşına yeni girmiş biri hiç bir işi ve geliri olmamasına rağmen kredi kartını alabilmekte ve istediğini gibi, ulaşamadıkları lüks yaşama kredi kartıyla ulaşmaya çalışıyorlardı. Hal böyle olunca kredi kartları borçları ödenememiş, banka bir çok kişiyi icralık yapmasına rağmen alacağını tahsil edememiştir.

Bu olaylardan sonra banka artık herkese kredi kartı verme işlemini erteledi, Kredi notu figürünün hayatımıza girmesiyle sadece kredi notu yüksek olanlara kredi kartı verilmeye başladı. Bir çok bankadan kredi kartı başvurusunu sms, internet bankacılığı veya telefon bankacılığından yapabilirsiniz. Anında başvuru sonrasında kredi notu yüksekse başvurunuz hemen onaylanıyor ve kartınız size ulaştırılmak için kuryeye teslim ediliyor. Ancak kredi notu düşükse hiç bir banka size kredi kartı vermeye yanaşmayacaktır.

En kolay kredi kartı veren bankalar artık neredeyse yok, bütün işlemler başvurular ilk ve nihai sonuçlar için bireysel kredi notuna bakılmaktadır. Kredi notu iyi ise yani 1400 üzerinde ise hiç bir belge istenmeksizin kredi kartınız onaylamaktadır. Ancak 1400 altında ise 1200 üstü ve 1400 altında ise banka sizin hesaplarınızı risk raporunuzu inceler ek bir belge istemek kaydıyla başvuruyu onaylamaktadır.

1200 kredi puanı‘nda yer alan gruplar genellikle kredi kartı başvuruları onaylanmamaktadır. Kredi kartı başvurusu yapılır yapılmaz red cevabı veya sağlam bir gelir belgesi istemektedir. Kredi notunuz düşükse kredi notu yükseltme tekniklerine bakarak kredi notunuzu yükseltebilir bu şekilde kredi kartınızı alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*