En Yüksek Kredi Notu Kaçtır?

Kredi notunuzun yüksek olması bugün istediğiniz krediyi almak için oldukça önemli bir etkendir. Küçük limitli kredi imkanlarından ziyade yüksek miktarlarda bir kredi almak istediğiniz takdirde kredi notunuzu yüksek tutmanızda fayda var.Peki kredi notu nedir ve En Yüksek Kredi Notu Kaçtır? diye merak ediyorsanız işte size kredi not aralıkları ve en yüksek kredi notu.

 

Öncelikle bankaların müşterilerinin kredi notunu hesaplamakta kullanmış oldukları bazı finansal hesaplamalar vardır. Bu finansal hesaplamalarda ne kadar süre sigortalı çalışıyor olduğunuz, mal varlığınız, geçmişten kalan bir borcunuzun olup olmadığı ve daha önce bir kredi kullanmış iseniz bu kredi borcunuzun düzenli ödeyip ödemediğinize bakılarak yapılır. Tüm bunların sonucunda da size ait bir kredi notu çıkartır.

 

En düşük kredi notu aralığı 1-799 iken orta riskli kredi notu aralığı 800-1299 dir. Az riskli grupta 1300-1499 bulunurken 1500 ile 1699 puan aralığı iyi olarak adlandırılmaktadır.En yüksek kredi notu aralığı ise 1700 ile 1900 aralığıdır. Bu aralıkta bulunan kişiler çok iyi grubu olarak adlandırılırken kredi almak istedikleri takdirde hiçbir engelle karşılaşmazlar ve hemen kredi alabilirler.

 

En Yüksek Kredi Notu Kaçtır? sorusunun cevabı ise ; en yüksek kredi notu aralığı 1700-1900 olmasıyla birlikte elbette ki bu not aralığına ulaşabilmenizde ki etkenler biraz önce bahsetmiş olduğumuz kriterleri en başarılı şekilde tamamlamanızdır. İyi bir maaş, iyi bir eğitim seviyesi ve meslek, daha önce kullanılmış bir kredi varsa bunun zamanında ödenmesi gibi bir çok etken sizin kredi notunuzu artıran etkenlerdir. En yüksek kredi notunda ister 1700 seviyesinde isterseniz de 1900 seviyesinde olmanız pek de bir şey fark ettirmemekle birlikte her halükarda 1900 e yakın bir rakama sahip olmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*