hangi bankanın kredi kartı daha avantajlı

Hangi Bankanın Kredi Kartı Daha Avantajlı

Bankalar Arası Kart Merkezi(BKM) tarafından yapılan analiz sonucunda ülkemizde toplam’da aktif olarak kullanılan kredi kartı sayısı 170.000.000 adedi geçti. Avrupa Birliği Devletlerine nazaran bu ülkeler içerisinde en çok fazla kredi kartı kullanan ülke olarak ilk sırada bulunmaktayız. Bunu nüfus yoğunluğuna göre de istatistik etmeye kalkıştığımızda ise Avrupa ülkeleri arasında Almanya’dan sonra en fazla nüfus yoğunluğu sahip olan ülke kıvamında olduğumuzu da göz önünde bulundurmak gerekli. Ülkemizde harcanan tüketim miktarının %50’sinden fazla kredi kartları ile yapılan alışverişler olmaktadır. Bundan dolayı birçok farklı alışveriş ürününe karşın harcama yapılan kredi kartları üzerine insanlar daha avantajlı ve ek fırsat sunan kredi kartları üzerine yoğunlaşmaktadırlar.

HANGİ BANKANIN KREDİ KARTI DAHA AVANTAJLI?

Bu soruya cevaben tüm bankaların kredi kartları diyebiliriz, her ne kadar bu söylemimiz sizde gülümse yarattıysa da, maalesef bu bilgi gerçek. Nedeni ise bankaların her geçen gün farklı konseptlerde farklı reklamlar ile insanlara birbirinden harika fırsatlar ve kampanyalar sunmasından ötürüdür. Sürekli değişen faiz oranları ve taksit seçenekleri insanlar cezp ettiğinden ötürü tüketiciler kendileri için en uygun kredi kartını buldukça bankayı da mecburen değiştirmekte ve buna hitaben en iyi kredi kartı sunan banka hepsi demek mümkün. Tabi ki içlerinde oldukça yüksek faiz ve abartılı masraflar çıkaran bankalar mevcut, bunları da görmeyecek olan bir Türk vatandaşı da günümüzde yok bizce.

Bu konuya her ne kadar esprili bir şekilde yaklaşım göstersek de bu durum gerçek olmakla birlikte tüketicinin kredi kartı seçimlerinde oldukça hassas olması gerekmektedir. Doğru kampanya ile doğru alışveriş arasındaki kavramı çözebilen insanın bankalar arasında en uygun kredi kartının hangisi olduğunu da ortaya çıkaracaktır.

YAPACAĞINIZ HARCAMALARA GÖRE KREDİ KARTI SEÇİMİ YAPMANIZ EN İYİSİ

Hemen üstte de belirttiğimiz üzere bankalar birçok farklı kampanya ve özel kredi kartları ile son dönemlerde müşterilerine jest yapmakta, diğer bir adıyla elinde tutmak desek yeridir sanırım. Buna hitaben bankalar tüketicinin istekleri doğrultusunda en çok hangi ürün türüne göre harcama yapıyor ise kredi kartına o ürünler üzerine sunulan ek fırsatlar değerlendirilerek tüketicinin bu kredi kartlarına sahip olmasını sağlamaktadırlar. En avantajlı kredi kartları sizlerin ne tür bir harcama yapacağınız ve size bu imkânı tanıyan büyük bankalar tarafından sağlanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*