Findeks Ticari Çekler Ve Diğer Kredi Notu Ticari Kullanımları

Findeks bildiğiniz gibi kredi notlarını bünyesinde bulunduran bir kuruluştur. Gün geçtikçe sürekli sistemini geliştirmeye devam etmekte olan Findeks verdiği hizmetlerle de kendini kanıtlamış durumdadır. Verdiği hizmetlerde kullanıcılarına kolaylık sağlamak ve profesyonelleşmek için ticari ve bireysel kullanımlar diye ikiye ayrılma avantajı da mevcuttur. Bu iki farklı bölüme verilen hizmetler birbirlerinden farklı şekildedir. Bireysel ve ticari arasında verilen hizmetler hem çok fazla hem de farklıdır. Özellikle Findeks bireysel konuda kendinden oldukça söz ettirmektedir. Bireysel anlamda sürekli gelişim göstermesinin yanı sıra verdiği hizmetler müşterilerinin isteklerini karşılamakta ve gerekli bilgileri edinmelerini sağlamaktadır. Bu durumda da ortaya müşteri memnuniyeti çıkmaktadır. Müşterilerini de genişleten Findeks seviyesini yukarılara taşımaya devam etmektedir.

Findeks Ticari Kullanım Avantajları

Findeks ticari kullanımın kapsamı daha geniştir. Bireysele göre daha geniş olan bu kapsamda artı olarak birçok bilgi ve hizmetler sunulur. Bu hizmetlerden birkaçı ise; Findeks kare kodu olan çek uygulama hizmeti, Findeks çek endeksleri, Findeks çek raporu gibi birçok hizmetleri mevcuttur. Bu anlamda ticari olarak da çok gelişmişlik göstermiştir. Bu hizmetleri açıklayalım:

  • Findeks Kare Kodu Olan Çek Uygulaması

Bu sistemdeki çalışma organizmasını tahmin etmek pekte zor değil. İsminden de belli olduğu gibi kare kod okutma ile işlem halletmedir. Findeks’in kullanıcılarına sunmuş olduğu akıllı cep telefonlarında olan ‘’Findeks Kare Kodlu Çek’’ uygulamasını telefonunuza indirin. Sonrasında çekte bulunan barkodu okutarak işlemlerinizi tamamlayın. Bu sistemi bizlere kolaylık sağlamak için oluşturan Findeks, bu konuda da müşterilerin yüzünü güldürmektedir. Biliyoruz ki özellikle ticaret alanında çek, senet işlemleri çok fazladır. Eski dönemlerde de çeklerden dolayı birçok kişi sıkıntılı durumlar geçirmiş, sahte çekler ve karşılıksız çekler gibi sıkıntılar yüzünden hapislere girmiş ve ağır bedeller ödemiştir. Findeks bu kare kodu okuyarak çalışan uygulamasıyla birlikte bütün risklerin tamamen ortadan kalkmasını sağlamış ve bu durumda da güvenliği sağlamıştır. Bu önemli bir icraattır. Ticari açıdan en ufak bir hata büyük sorunlara yol açabilmektedir. Çek konusunda bu uygulamayla hareket ettiğiniz sürece dolandırılma imkânınız inanılmaz düşük seviyelerde olacaktır. Bu uygulama hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

  • Findeks Kare Kodu Çek Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Kullanmak isteyen kişiler ilk olarak telefonunun bu uygulamayla uyumlu olup olmadığına bakmalıdır. Eğer ki cihazınız İOS ya da Android sistemiyle çalışmaktaysa Findeks Mobil Uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı App Store ve Play Store’ da bulabilir ve kullanabilirsiniz. İndirme sonrasında kare kodlu çekin barkodunu taratmanız sayesinde programı kullanmaya başlarsınız. Birkaç saniye içinde keşideci ve çek yaprağıyla ilgili olan çok bilgiye bu programdan ulaşır ve buna göre işlemlerinizi devam ettirirsiniz.

  • Findeks Kare Kodu Çek Uygulaması Çek Hakkında Hangi Bilgileri Veriyor?

Bu programla birlikte, okutmuş olduğunuz çekle ilgili öğrenmek istediğiniz çoğu şeyi öğrenebilirsiniz. Çek dolaşımda mı, değil mi, çekin ibraz tarihini, keşidecinin endeksi kaç, son 12 aylık çekle alakalı hareketlenmeler, gerekirse son 5 yıllık çek hareketlerine de ulaşabilirsiniz. Bunlarla birlikte keşide edilen çekin grafik bilgileri bu programla sağlanmaktadır. Bu uygulamayla bu kadar bilgiyi edinebiliyorsunuz. Bu uygulamayı kullanmadan bir çek hakkında bu kadar kısa sürede bilgi edinmeniz imkânsız olacaktır. Bu uygulamayla birlikte sadece birkaç dakikanızı ayırmanız tüm ticaretlerinizde çok daha iyi düşünebilmenizi sağlayabilir.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*