HalkBank Emekli Promosyonu Nasıl Alınır?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından anlaşma sağlayan bankalardan birisi de HalkBank. 2017 Halkbank Emekli Promosyonu Nasıl Alınır? Son aylarda en çok tıklanan haberlerden olan emekliye promosyon müjdesi sonrası bir çok banka emeklilere özel sunacağı avantajları açıkladı. Promosyon ödemesi yanı sıra yapılan bir çok avantaj ve teklifler ile ilgili kampanyaları sitemiz yakından takip ediyor ve sizlere duyuruyor.

Emekli Maaşımı Halkbank’a Nasıl Taşırım?

Emekli olup bankaların promosyonlarından faydalanmak istiyorsanız öncelikli şart taahhütname imzalamanızdır. Bu her banka için geçerli olup verilen taahhütname ile 3 yıl boyunca emekli maaşınızı aynı bankadan alma sözü vermiş olursunuz ve bu süre boyunca emekli maaşınızı başka bankaya taşımanız halinde size yapılan promosyon ödemesi banka tarafından geri alınır. Bunun haricin de otomatik ödeme talimatı verme yada herhangi bir taahhüt verme zorunluluğunuz ortadan kalkmıştır.

Halkbank emekli promosyonu alabilmeniz için emekli maaşınızı Halkbank’a taşımanız gereklidir. Bu taşıma işlemini iki şekilde gerçekleştirmeniz mümkün.

 • Halkbank şubelerinden size en yakın olan şubeye nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek emekli maaşınızı taşıyabilirsiniz.
 • E-devlet sistemine giriş yaparak sırası ile şu adımları izleyerek emekli maaşınızı Halkbank’a taşımanız mümkün:
  • E-devlet giriş
  • E-hizmetler
  • SGK hizmetleri
  • SSK için 4A, Bağkur için 4B, emekli sandığı için 4C seçimi
  • Banka ve Adres değişikliği seçimi
  • Halkbank şube seçimi

1 Mart 2017 tarihi sonrası bankaların hemen hepsi emeklilere promosyon ödemelerine başlamış durumdalar. Emeklilere promosyon, SGK ve ÇSGB ile 16 bankanın ortaklaşa imzaladığı protokol ile belirlenmiştir. Bu protokol gereği verilecek promosyon tutarları da bellidir.

Emekli maaşınız 999 TL ve daha az tutarda ise alacağınız emekli promosyonu tutarı 300 TL,

Emekli maaşınız 1000 TL – 1999 TL arasında ise emekli promosyon ödemeniz 375 TL,

Emekli maaşınızın tutarı 2000 TL ve üstünde bir rakam ise alacağınız promosyon tutarı 450 TL.

Halkbank Emekli Promosyonu Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Emeklilere promosyon ödemelerinin dağıtımı TC kimlik numaralarının son rakamlarına göre belirlenmiştir. TC kimlik numarasının son rakamı 0,1 ve 2 olanlar Mart ayı içerisinde emekli promosyonlarını alabilecekken 4,5 ve 6 son rakamı taşıyan TC kimlik no sahibi emekliler ise emekli promosyonu ödemelerini Nisan ayında alacaklar. Kimlik numarasının son rakamı 8 olan emekliler ise Mayıs ayına kadar beklemek zorundalar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*