Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir Detaylı İnceleme

Bankaların kredi çekmek isteyen kişilerden istediği belirli resmi evraklar bulunmaktadır. Bunlardan birisi ve en önemlisi olan gelir belgesi, kişilerin düzenli bir işte çalıştıklarını, sundukları hizmetlerinden dolayı da bir ücret aldıklarını, bankanın vereceği krediyi de bu gelir ile ödeyeceklerini ifade etmektedir. Anlaşılacağı üzere gelir belgesi sadece rakamsal değerleri değil, bankanın size güvenebilmesi, size vereceği krediyi geri ödeyeceğiniz konusunda da inanabilmesi için son derece önemlidir. Bankalar bu duruma çok fazla dikkat ederken, herhangi bir gelir belgesi sunamayan kişilerin de olduğunu bilmekte fayda vardır. Bu bireyler kimi zaman işsiz oldukları için kimi zamanlarda ise işten yeni çıkarıldıkları için gelir belgesi sunamaktadırlar. Bundan dolayı internet üzerinden yoğun bir şekilde gelir belgesiz kredi veren bankalara yönelik araştırmalar yapılmaktadır.

Öncelikle bilinmelidir ki, bankaların sunduğu hizmetlerden faydalanırken, herhangi bir gelir belgesi sunmadan da kullanabileceğiniz kredi paketleri bulunmaktadır. Ama, her dönem için bu hizmet geçerli olmayacaktır. Zaman zaman harcamaların arttırılabilmesi adına gelir belgesi şartı aranmadan kişilere kredi verilebildiği gibi, bankaların özel müşterileri için de bu tarz işlemlerde bulunduğu bilinmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar gelir belgesi sunamayan müşterilerine güvenebilmek ve onlara hizmet sunabilmek için ilk etapta bir araştırma yapacaktır. Bu araştırma tahmin edileceği üzere kredi notunuz üzerinden gerçekleşmektedir. Eğer burada bankanın dikkatini çeken olumsuz bir durum yoksa, kredi sicilinize bakılacak ve geçmiş dönemlerde bankacılık sektöründe nasıl bir imaj bıraktığınıza bakılacaktır.

Eğer geçmiş dönemde kredi kartı ya da kredi kullanmışsanız ve borçlarınızı da zamanında ödemişseniz, işlemler biraz daha hızlı ilerleyecektir.

Gelir Belgesiz Kredi İçin Şartlar Nedir?

Gelir belgesiz kredi alınabilmesi için bankaların sizlerde kredi notunuz dışında da talep edeceği istekleri olacaktır. Bu doğrultuda talep edilen belgeler ve şartları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Öncelikli olarak herhangi bir bankaya ya da resmi kuruma borcunuzun olmaması gerekmektedir.
 • Kredi notunuza ek olarak, geçmiş dönem kayıtlarınızın yer aldığı kredi sicilinizin iyi durumda olması gerekmektedir. Sicilde herhangi bir kara liste cezası bulunuyorsa, kredi notunuz ne kadar yüksek olursa olsun, işlemlerin sonucu olumlu olmayacaktır.
 • Adınıza kayıtlı bir taşınmaz kaydının olması gerekmektedir.
 • Adınıza kayıtlı olan herhangi bir faturanın, son üç aylık dökümü.
 • Esnaf olarak faaliyette bulunan kişiler için vergi kimliği.
 • Çiftçilik ile meşgul olan kişilerden çiftçilik belgesi.
 • Tüm bu belgeler ve şartlar tamamlandıktan sonra, kişiler nüfus cüzdanlarını da alarak banka şubelerine gidebilirler.
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Veriyor?

Gelir belgesiz kredi almak için şartlar tamamlandıktan sonra, uygun faiz ve ödeme kolaylığı bulunan bankanın da seçilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda kişilerden gelir belgesi talep etmeyen ve uygun koşullar sunan bankaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

Denizbank, internet üzerinden yapılacak kredi başvurularında 10 bin liraya kadar, banka şubelerinden yapılacak başvurularda da 20 bin liraya kadar belge şartı aramamaktadır. İhtiyaç kredileri ile eş değer uygulanan faiz oranları, bu kredi paketinde talep edilen miktara ve vade süresine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

 • Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Bankacılık sektöründe hızlı ilerleyişini sürdüren Odeabank, gelir belgesi şartı aramadan 10 bin liraya kadar kredi sunmaktadır. 48 ay vade seçeneği bulunan kredi paketlerinde, %1,55 faiz oranı sunmaktadır.

 • Yapı Kredi Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Yapı Kredi Bankası, geçmiş tarihte herhangi bir kredi kartı ya da kredi kullanmış olan müşterilerinden, bu işlemin üzerinden 2 yıl süre ile yeni bir başvuru aldığında, gelir belgesi şartı aramamaktadır. Gelir belgesiz kredi almak isteyen kişiler eğer bu şartı tamamlıyorsa, kimlikleri ile birlikte banka şubelerine başvurabilir, %1,48 faiz oranı ile 48 aya varan vade seçeneklerinden faydalanabilirler.

 • ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank, ihtiyacı 3 bin liraya kadar olan müşterileri için hiçbir şekilde gelir belgesi şartı aramamaktadır. Mini Kredi ismi ile sunulan bu kredi paketinden faydalanmak isteyen kişilerin banka şubesine gitmesi yeterli olacaktır. Geri ödeme işlemleri sırasında 24 ile 48 aylık vade seçenekleri bulunurken, bankanın kredi işlemi için uygulayacağı faiz oranı %1,99 olarak belirtilmektedir.

Kimler Gelir Belgesiz Kredi Alabilir?

Gelir belgesiz kredi almak sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü bankalar bu tarz işlemleri her zaman için ve her müşterisi için sunmamaktadır. Eğer kişilerin kullandıkları kredi kartı bulunuyorsa, kredi notu belirlenmiş demektir. Buna ek olarak kredi notunuz ne kadar yüksek ise bankalardan gelir belgesi sunmadan da kredi alabilme şansınız bir o kadar fazladır. Bundan dolayı finansal hayatta problem yaşamak istemeyen bireylerin tüm kayıtlı ödemelerini zamanında yapması, kredi notunu yüksek ve kredi sicilini de temiz tutması gerekmektedir. Eğer bu şekilde bir yol haritası belirlenebilirse, bankanın zaman zaman kişilere özel belirlediği kredi kampanyalarından faydalanılacak, hem düşük faiz hem de kolay ödeme seçenekleri kendilerine sunulacaktır.

6 Comments Posted

 1. Can bey normal çiftçiyim ama gelirimi belgelenlendiremiyorum hangi banka bana kredi de yardımcı olur bana evlilik kredisi lazım.Teşekkürler

 2. Merhaba Can Bey;

  Kredi Notum 800’ün altından çalışmıyorum gelir belgesiz ihtyaç kredisi alabilirmiyim? Lütfen yardımcı olun.

  • Merhaba;

   Yazımız detaylı incelerseniz sizin için gelir belgesi kredi için uygun olan birine başvuru yapabilirsiniz.

   Saygılarımla…

 3. Gelir belgesiz kredi veren bankalar aracılığı ile ben kredi başvurusunda bulundum. dükkanım var dükkan üzerinden kredi başvurusu yaptım onaylandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*