Kredin Notum Düşük Yükseltme Tüyoları

Son zamanlarda müşterileri için birçok seçenek ve hizmet sunan bankalar aynı zamanda hem halka hem de kurumsal alanlara finansal destek vermektedir. verdiği destek ve iç politikalar bankacılık sektörünün temel taşlarıdır. Faaliyet alanları çeşitli yatırımlar, krediler, sermayelerden oluşmaktadır.Bu yazıda Kredi Notum Düşük Yükseltme Tüyoları’nı inceleciğiz.

Banka sektörünün en büyük kazancı kredi hizmetlerinden oluşmaktadır. kredi paketleri ve faizlerden elde ettikleri gelirler kazançlarının büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Günümüzde vatandaşımızın yaşadığı en büyük sorunlardan birisi bankalara geri ödeme yapma konusudur. Zira banka müşterilerinin yaşadıkları geri ödemelerdeki gecikme veya ödeme güçlerinin yetmemesi bankaların belirledikleri yaptırımlar ile karşılaşmalarına neden olmaktadır . bir banka müşterisi konumunda olan sizler ise bu tür sorunlardan uzak durmak için birtakım tedbirler almalısınız.

Kredi notunuz aslında sizlerin yaşadığı bu tür sıkıntılar nedeniyle düşmektedir. Aynı zamanda banka ile olan ilişkinizi de olumsuz etkilemektedir. Kredi notum yükselmeme sebebi nedir? Aslında problemin çözümü bu sorunun yanıtında.

Kredi notu nedir?

Finansal kuruluş yani banka ile müşteri arasında gerçekleşen tüm mali işlemlerin sayısal ifade analizine denilmektedir. Müşterilerin banka sektöründeki referansı bu kredi notlarından oluşmaktadır. Bankalar uzun süredir müşterilerin bu şekilde mali geçmişini inceleyerek kredi vermek için uygunluğu tespit etmektedirler. Kendi bünyelerinde hesapladıkları kredi riski bu referansların önemli bir etkenidir.

Kredin Notum Düşük Yükseltme Tüyoları

Kredi notunuzun yükselmeme sebebi banka ile olan ilişkinizle ilgilidir. Kredinin geri ödeme planına uyulmaması kredi notuna olumsuz olarak yansımaktadır.

Aynı zamanda kredi kartının ekstresinde belirlenen asgari tutarın altında ödeme yapılması kredi notunuzun düşmesine neden olmaktadır. Kredi notunuzun olumsuz etkilenmemesi için zamanında ödeme yapılması önemlidir.

Tüm bunlar kredi notunuzun birer düşme nedenidir. Kredi notunuzun yükselmesi bankalar ile olumlu ilişkiler sonucu zamanla gerçekleşmektedir.

Kredi kartı borçlarınızın belirlenen son ödeme tarihini 1 gün geçmesi kredi notunuzu düşürmektedir. Bu düşme miktarı 30 gün geç ödeme ile eş değer bir puan düşüşü yaşanmasına neden olmaktadır. Bazı kredi çekme kriterlerinde aranan kefil olma durumu da kredi notunuzu düşürmektedir. Kredi notunuzu kötü etkileyen durumlardan bir tanesi de hesabınızda paranın olmaması veya bakiyenizin düşük olmasıdır.

2 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*