KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır 2018 ?

18 yaşını doldurmuş ve iş kurmak isteyen girişimci ev hanımları, gençler ve diğer tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bireyler devletten KOSGEB kredisi almak için başvuruda bulunabilir. Her önem çeşitli duyurular ile ve yaptığı çalışmalar ile adından söz ettiren KOSGEB bu yıl da bir çok teşvikten yararlanmanıza olanak sağlamaya devam ediyor. Peki; KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır 2018  yılında kayıtlar devam ediyor mu?

KOSGEB Kredisi Ne Demek?

Öncelikle hayallerinizi gerçekleştirmek için başvuracağınız kredinin ne anlama geldiğini bilmelisiniz. KOSGEB kuruluş amacı; KOBİ olan yani Küçük ve Orta İşletme sahiplerine devlet desteklerinden faydalandırmak, projesi olan fakat hayata geçirecek maddi imkanı olmayan girişimcilere hibe vererek projelerini hayata geçirmelerini sağlamak ve en önemlisi de istihdam yaratmaktır. KOSGEB kredisi bu anlamda devletten alacağınız geri ödemesiz hibe kredi veya faizsiz kredi seçenekleri ile karşınıza çıkacaktır. Hibe ve faizsiz geri ödemeleri kredilerden faydalanmak için bir takım koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. KOSGEB kredisi için başvuru şartları ve nasıl başvuru yapılacağı yazımızın diğer satırlarında.

KOSGEB Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle, devlet desteği yani hibe kredi alarak yeni bir işyeri açmak istiyor iseniz, sektörünüzü belirlemeli ve KOSGEB tarafından bu sektöre destek yapılıp yapılmadığını öğrenmelisiniz ( KOSGEB-tarafından-hangi-sektörlere-destek-verilmektedir ). Bu listede yer alan sektörlerden birinde olursanız devlet size her zaman çeşitli teşvikler ile yardım edecektir. KOSGEB tarafından destek gören sektörler listesinde, sektör ana adı yazmaktadır. Yapmak istediğiniz işin ana NACE kodunu bularak o sektörden yapılan teşviklerden faydalanabilirsiniz. KOSGEB kredisi nasıl alınırdan ziyade öncelikle iyi bir projeniz olmalı ve en azından bilmeniz gerekenleri bilerek başvuruda bulunmalısınız. 2017 yılı için eğitim alarak girişimcilik sertifikası alma zorunluluğu ortadan kalkmıştır.

KOSGEB Kredisine Giden İlk Yol: KAYIT OLMA

  • KOSGEB Veri Tabanına kayıt olmalısınız. Buraya tıklayarak sol menüden KOSGEB’e ilk başvuru seçeneğini tıklayınız.
  • Kayıt sayfasında size açıklamalar gösterecek, en altta ki kutucukları doldurarak BAŞVUR butonuna tıklayın.
  • Sonrasında size form gelecek, burada ki bilgileri de eksiksiz doldurarak ileri demeniz yeterli.

 

Sonrasında KOSGEB tarafından başvurunuz değerlendirilecektir. Gereken evrakların KOSGEB’e iletilmesinin ardından proje sunumu için KOSGEB size randevu verir. KOSGEB iş planınız kabul edilirse KOSGEB kredisi almaya hak kazanırsınız. Unutmadan; 3 defa iş planı sunumu yapma hakkınız vardır.

Eğer zaten bir işyeri sahibi iseniz KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır 2018 yılı için yine aynı şekilde, veritabanı ekranından üye girişi yaparak destek görmek istediğiniz proğramı seçmeniz ve beyanname güncellemesi yapmanız yeterli olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*