Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün mü?

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır-Gelir belgesiz kredi almak, bankanın fiziksel olarak şubesine giderek müracaat etmeden ve bankaya herhangi bir gelir belgesi sunma zorunluluğunda kalmadan alabileceğimiz bir kredi çeşididir.Fakat bu, gelir belgesiz kredi kullanımı için belgelenebilir gelir olmaması gerektiği anlamı taşımamalıdır. Zira gelir belgesiz kredi türü sadece belge ibrazının zorunlu tutulmadığı bir kredi çeşididir. Bu kredi türünden faydalanmanız için bankanın önceden sizin gelirinizden haberdar olması gerekmektedir. Gelir belgesi olmadan kredi veren bankaların amacı müşterinin kredi ihtiyacına en hızlı şekilde cevap vermektir.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir belgesiz kredi çeşidi aslında teknolojinin gelişerek yaygınlaşması sonucu banka ürünleri arasına girmiştir. Kısacası bu kredi türü teknoloji ile bütünleşmiş bir kredi çeşididir diyebiliriz. Bu krediden faydalanmak için banka şubesine kadar yorulmanıza veya ATM bulmanıza gerek yoktur. Sadece teknolojinin imkanlarından faydalanarak bu krediye başvurmanız mümkündür.

Gelir belgesiz kredi başvurusu yapmanın 3 yolu vardır. Birincisi internet bankacılığı ile başvuru, ikincisi mobil bankacılık uygulamaları ile üçüncüsü ise SMS ile kredi başvurusudur. Bankanız sizin kredi başvurunuzu anında değerlendirir ve olumlu sonuçlanan kredi başvuruları anında hesaba aktarılır. Bunun için banka sisteminde önceden beyan edilmiş güncel gelir belgenizin yüklü olması ve kredi notunuzun da yüksek olması gerekmektedir.

             Gelir Belgesi Kredi Almak

Gelir belgesiz kredilerde faiz oranları diğer kredi ürünlerine nazaran yüksek olabilir. Ve banka sizin istediğiniz tutarda ki bir krediyi de yüksek bularak onaylamayabilir. Zaten çoğu gelir belgesiz kredi kampanyasında belirli limitler sunulmuştur. Bu limitler haricinde ki başvurularınız kabul olmaz.Bankadan bankaya farklılık gösteren bu limitler 5 Bin liradan başlar 30 Bin liraya kadar çıkabilir.

Gelir belgesiz kredi seçeneğinin avantajlarından birisi de banka şubelerinde oluşan yoğunluğun azalması ayrıca tüketicinin kolaylıkla başvuru yapması ile kredi ürünlerinin de daha çok kişi tarafından tercih edilmesidir. Tüketiciler diğer kredi başvurularında olduğu gibi bir çok prosedür ile uğraşmadıkları için hızlı ve güvenli şekilde kredi başvurusu gerçekleştirmenin keyfini yaşarlar. Gelir belgesiz kredinin tek olumsuz yanı düşük tutarlarda kredi çekmek ve yüksek faiz oranlarının yansıtılmasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*