Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Bir çok kredi türü vardır bunlar arasında konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi en çok rağbet görülen kredi türleridir. Genelde ufak kredi miktarları için bankalar gelir belgesiz kredi fırsatı sunmaktadır. Özellikle kendi müşterilerine ve maaş müşterilerine daha kolay şekilde kredi sunan bankalar bu durumda olan müşterilerinden ayrıca bir evrak istememekte ve Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi vermektedir.

Tabi bu noktada önemli olan maaş müşteri olsanız da olmasanız da kredi notunuzun değeridir. Çok riskli veya riskli olarak tabir edilen kredi notu ortalamasına sahip kişilerin kefilsiz kredi veya gelir belgesiz kredi imkanından yararlanmaları zor olacaktır. Bankalar bu noktada sizden bir gelir belgesi veya kefil isteyebilirler. Bu sebeple ufak miktar kredi taleplerinizin bankalarca daha kolay şekilde değerlendirilerek onaylanması için kredi notunuzun yüksek olması oldukça önem taşımaktadır. Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi almanın en kolay yolu çalıştığınız bankadan 10 Bin Liraya kadar olan kredi talebinde bulunmanız ve kredi notunuzu yüksek tutmanızdır.

Gelir Belgesiz Konut Kredisi Çekebilir miyim?

Genelde konut kredisi başvurularında istenen miktar fazla olacağı için bankalar sizden evrak isteyebilirler fakat gelir belgesiz konut kredisi veren bankalarda bulunmaktadır. Fakat bu bankalar da sizden satın alacağınız konutun tapusunu isteyeceklerdir. Bunun yanı sıra gerekli görüldüğü takdirde yine gelir belgesi, adres bilgisini sağlayan fatura örneği ve kimlik belgesi de bankalarca istenebilir. Kısacası, konut kredisini gelir belgesi olmadan çekmeniz pek mümkün değildir. Bankanız ile uzun yıllar çalışmış ve düzenli şekilde daha önceden çekmiş olduğunuz krediler var ise ödemişseniz belki banka şubesi inisiyatifinde talebiniz gerçekleşebilir fakat bu durumda bile hesabınızda yüksek meblağda bir paranız bulunmalıdır ki banka size güvensin.

Gelir Belgesiz Taşıt Kredisi

Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi konusunda olduğu gibi taşıt kredisi konusunda da en önemli nokta kredi notunuzun oldukça yüksek olmasından geçmektedir. Eğer kredi notunuz Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde ise gelir belgesiz taşıt kredisi kullanmanız mümkün olabilir bunun haricinde maalesef hiçbir banka konut kredisi ve taşıt kredisi çekiminde size yardımcı olmayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*