Akbank Direkt İle Kredi Almak Mantıklı Mı?

Gerek tv kanallarında çıkan reklamlar gerekse internette gezinirken karşımıza çıkan Akbank reklamları ile “direkt kredi” kavramı sıkça kulağımıza aşina oldu. Peki her yerde karşımıza çıkan Akbank Direkt İle Kredi Almak Mantıklı Mı? İnceleyelim dedik ve sizin için faiz oranlarını karşılaştırdık. Öncelikle, Akbank tarafından müşterilere sunulan bu hizmet “gelir belgesiz kredi” türüne girmektedir. En önemli özelliği hızlı bir şekilde kredi başvurunuzu gerçekleştirmeniz ve şubeye gitmeden br kaç kolay adımla kredi başvurunuzu tamamlamanız. Peki bu kadar hızlı ve kolay şekilde Akbank direk kredi başvurusu gerçekleştirmek bu özelliği yanı sıra avantajlı faiz oranları sunuyor mu?

Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi türüne giren Akbank direkt kredi sizin şubeye gidip bazı işlemleri gerçekleştirmenize yani yorulmanıza gerek kalmadan size kredi vermekte. Fakat gelir belgesi zorunluluğu olmadığı için sadece 15 Bin Liraya kadar olan başvurularınızı onaya almaktadır. Haftanın hangi günü olursa olsun hangi saat olursa olsun kredi başvurunuzu yapabilir ve onay alan kredinizi dakikalar sonra hesabınızda görebilirsiniz. Akbank Direkt ile kredi almak için başvuru kanalları, SMS ile kredi başvurusu, internet sayfasından yapılan başvuru, Akbank direkt mobil uygulamasından kredi başvurusu veya telefon bankacılığı ile kredi başvurusu şeklinde gerçekleşmektedir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, başvuru işlemi oldukça kolay ve hızlı peki avantajlı mı? Son parağrafımız da bu sorunun cevabını vermeye çalışalım.

Akbank direk ile kredi almak, kredi faiz oranları ve kredi tahsis ücreti incelendiğinde aslında pek de avantajlı gözükmemekte. Sizin için tüm bankaların yıllık faiz oranları maliyetlerine baktık ve tüm bankaların karşılaştırmasını yaptık. Diğer bankaların yapmış oldukları kampanyalar ve kredi faiz oranları sonucunda şu sonuçlar elde edildi.

Akbank direk ile kredi çekmek istediğimiz tutar 15 Bin ve vade sayısı 48 ay olarak belirlendiğini örnek olarak ele alalım. Böyle bir kredi sorgulamasında aylık taksit tutarları 468 TL çıkmaktadır. Yani faiz oranı %1,49 seviyelerinde ve diğer kredi türlerini karşılaştırdığımızda taksitlerin fazla olduğu göze çarpmaktadır. Diğer bankaların sunmuş oldukları kredi kampanyalarına baktığımızda faiz oranları %1,12-%1,29 arasında değişen oranlara rastlamanız mümkün. Akbank direkt ile kredi almak için vade oranlarını düşürseniz bile maalesef faiz oranı %1,49 da kalmakta bu da yıllık faiz oranı açısından yüksek kalacağı için pek de avantajlı olarak gözükmemektedir. Evet, Akbank direkt kredi başvurusu hızlı ve kolay fakat faiz oranları açısından yüksek olduğu bu bakımdan da avantajlı olmadığı sonucuna varmaktayız.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*