Garanti Bankası Hesap Açma

Garanti Bankası Hesap Açma -“Başka bir Arzunuz?” sloganıyla ve -Avrupa’da en iyi olma- vizyonuyla yola çıkan Garanti Bankası, 1946 yılında 103 kişilik bir ortak gurubu ile Anonim Şirket olarak Ankara’da hizmet vermeye başladı ve günümüzde 287.2 milyar Türk Lirası sermayesi ile Türkiye’nin ikinci en büyük özel bankası konumuna yükseldi.
Bankacılık sektörünün; Kurumsal, KOBİ, özel, bireysel, Ticari, ödeme sistemleri ve yatırım bankacılığı da dahil tüm iş alanlarında faaliyet gösteren Garanti Bankası; hayat sigortası ve bireysel emeklilik, yatırım ve portföy yönetimi, faktoring, finansal kiralama  alanlarında önde gelen finansal ortaklıklarının yanı sıra Hollanda, Romanya ve Rusya’daki uluslararası ortaklıkları ile uyumlu bir finansal hizmetler grubudur.

1970’lii yılların sonunda Garanti bankasının paydaşları Koç Grubu ve Sabancı Grubuydu. 1980’li yılların başlarında ise önce Koç Grubu ardından da Sabancı Grubu Garanti Bankası’ndaki hisselerini Doğuş Grubuna sattı. !983 yılı itibari ile Garanti Bankası tamamen Doğuş Grubu bünyesine katılmış oldu. Pek çok alanda olduğu gibi Garanti Bankası halka hisselerini açma alanında da ilki gerçekleştirdi ve 1990 yılında hisselerini halka açtı. 1993 yılında yurtdışına hisse ihracını gerçekleştiren Türkiye’de ilk kurum oldu.

1995 yılında ise “öğlen açık Banka” sloganıyla öğle saatlerinde açık olma uygulamasını başlatan ilk banka oldu.
1996 yılında Osmanlı Bankasını satın alarak operasyonel alanda kendisini geliştirerek internet ve telefon bankacılığını bir arada sunan ilk Türk bankası oldu. Garanti Bankası müşterilerine “ilk”‘leri yaşatmaya 2000 yılında Türkiye’nin ilk çipli ve çok markalı kredi kartı Bonus ve Türkiye’nin uçuş mili kazandıran tek kredi kartı Shop & Miles, 2002 yılında ise Türkiye’nin ilk bankalar arası kart platformu Bonus ile devam etti.

2005 yılında General Electric, Doğuş Grubu ile anlaşarak, Garanti Bankası’na ortak oldu ancak 2011 yılında küresel krizin etkisiyle,General Electric, ABD ve Avrupa’da finans sektöründen çıkma kararı aldı ve yerine İspanyol bankacılık devi Banco Bilbao Vizcaya Argentaria S.A. (BBVA) geçti.

Garanti Bankası’nın yönetiminde şu anda Banco Bilbao Vizcaya Argentaria S.A. (BBVA) %39,9, ve Doğuş Grubu %10,0 pay oranlarıyla iki güçlü kurum yer alıyor.
Türkiye ve Dünya’da pek çok alanda ilk’lere imza atan Garanti Bankası’nda yatırım yapmak isterseniz, öncelikle açmak istediğiniz hesap türünü belirlemelisiniz.
Vadesiz Türk Lirası hesabı açmak isterseniz, gerek en yakın şubeye giderek gerekse İnternet üzerinden Garanti İnternet bankacılığı >Hesaplar menüsü Hesap Açılışları adımlarını takip ederek Vadesiz Türk Lirası Hesabı açtırabilir, bu vesile ile otomatik olarak Paracard sahibi olur, alışverişlerinizi nakit taşımaya gerek kalmadan Paracard ile ödeyebilir ve bonuz kazanabilirsiniz. Ayrıca GarantiParamatik’ler ve diğer banka ATM’lerinden istediğiniz an nakit çekebilirsiniz.
Açtırmak istediğiniz hesap türü Yabancı para biriminden ise; yani Yabancı para birikimlerinizi değerlendirmek istiyorsanız ya da işlemlerinizi yabancı para cinsinden havale ile yapıyorsanız Vadesiz Döviz Hesabı tam sizin tercihiniz. Vadesiz Döviz Hesabı açmak için en yakın şubeye gidebileceğiniz gibi İnternet üzerinden Garanti internet Hesaplar Menüsünden ya da telefon ile 444 0 333 Alo Garanti’den yapabilirsiniz. Vadesiz Döviz Hesabı’nızla Garanti Paramatiklerden dövizinizi yatırabilir, havale işlemleri yapabilir, dilediğinizde çekebilirsiniz.
Her türlü döviz’inizle Türk Lirası kadar kolay işlem yapabilir, hesabınıza Garanti İnternet’ten yada 444 0 333 Alo Garanti’den veya Garanti Paramatiklerinden günün 24 saati ulaşabilir, hesabınızı takip edebilirsiniz. Vadeli Türk Lirası hesabı açtırmak isterseniz en yakın şubeye kimlik belgenizle başvurmanız yeterli olacaktır yada internet üzerinden esnek vade imkanı sunan e-vadeli hesap açtırabilirsiniz.
Çok Para Birimli Hesap açtırmak için ise; size en yakın Garanti Bankası Şubesine kimlik belgeniz ve 100.000 Türk Lirası ile giderek hesap açtırabilir, Minimum 32 gün, maksimum 60 gün süreli, istediğiniz zaman faiz kaybı olmadan farklı para birimlerine geçiş imkanı sunan faiz getirisinin yanısıra kur hareketlerinden faydalanabilirsiniz.
Biriktirdiğini Ödeyen Mevduat hesabı açtırmak için; ister size en yakın şubeye kimlik belgenizle ve alt limit 500 Türk Lirası ile giderek isterseniz de internet üzerinden Garanti İnternet Şubesi Hesaplar menüsü Hesap Açılışları adımlarını takip ederek hesap açtırabilirsiniz. 1 yıl vadeli olarak açılan Biriktirdiğini Ödeyen Mevduat hesabı yatırımlarınızı uzun vadeli mevduatta değerlendirirken, vade sonunu beklemeden belirlediğiniz ara dönemlerde düzenli faiz getirisi elde etmenizi sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*