Garanti Bankası EFT İptal Etme

Garanti Bankası EFT İptal Etme işlemi kolaylıkla yapılabilir fakat burada hızlı olmanız son derece önem taşır. EFT iptal etme işlemlerinde hızlı olmanızda ki kasıt ve diğer açıklayıcı bilgiler için yazımızı okumanız yeterlidir.

Garanti Bankasından yapacağınız EFT işlemlerinde dikkatli olmanız son derece önemlidir. Aslına bakarsanız bu kural sadece Garanti Bankası’ndan yapacağınız para transferlerinde değil tüm bankacılık işlemlerinde geçerli bir kuraldır. Bildiğiniz üzere artık mobil bankacılık ve internet bankacılığının yaygınlaşması ile birlikte çoğu kişi para transferlerinde bu kanalları kullanmaktadır. Evet, bu platformlardan yapılan işlemler oldukça basittir fakat basit olan işlemler de hata şansı da artmaktadır. Kabul edilebilir ki, teknoloji bizim rahatımız için tasarlanmış imkanlar ile dolu. Bu imkanlardan biri de şubeye gitmeden olduğumuz yerden mobil bankacılık ile bankacılık işlemlerini anında gerçekleştirmektir. Bu kolaylıkların yanı sıra artık çoğu banka telefon bankacılığı ile de müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bu bankacılık işlemlerinden en çok kullanılanı para transferi işlemleridir.

Eft Yollarken Nelere Dikkat Etmeli?

Para transferi yaparken özellikle IBAN numarası ile girilen bilgilerde kontrol sağlamamız ve yazdığımız rakamların doğruluğuna tam emin olmadan transfere onay vermememiz önemli.Özellikle yanlış hesaba yapılan EFT işlemlerinde iptal işlemleri zor olabilmektedir. Garanti Bankası hesabınızdan başka bir banka hesabına yaptığınız yanlış hesaba para gönderme işlemlerinde ne yapacağınızı Garanti Bankası EFT İptal Etme yazımızda sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Garanti Bankası’ndan EFT yapmak için telefon bankacılığı, ATM kanalları, internet bankacılığı ve mobil uygulamaları kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası Eft İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapılacak herhangi bir yanlışlık durumun da, yani yanlış hesaba EFT durumunda, talimatın EFT işlem saatleri içerisinde veya işlem saatleri dışında olmasına göre farklı yollar izlenmelidir. Yaptığınız transfer işlemi EFT işlem saatleri içerisinde ise ve iptal ettirmek istiyor iseniz Garanti Bankası müşteri hizmetlerine ulaşmalısınız. Bu işlemi ne kadar hızlı şekilde gerçekleştirirseniz alacağınız sonuç o kadar olumlu olacaktır. Şanslı iseniz, gönderdiğiniz para ya sizin bankanızda yani Garanti Bankası havuzunda duruyor olabilir yada karşı tarafın bankasının havuz hesabında bekletiliyor olabilir. Bu durumda yanlış gönderdiğiniz para hesabınıza iade olabilir. Eğer para karşı tarafın hesabına ulaşmış veya karşı taraf parayı çekmiş ise EFT iptali işlemi uzun sürmekte hatta mahkemeye kadar uzanabilmektedir. Ayrıca, karşı tarafın hesabına para geçmiş ise, o bankanın müşteri hizmetlerini de arayarak durumu izah etmeniz gerekmektedir. Garanti Bankası EFT İptal Etme işlemi EFT işlem saatleri dışında gerçekleşiyor ise, telefon bankacılığı yada internet bankacılığı aracılığı ile talimatınızı kolaylıkla iptal ettirmeniz mümkün.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*