Garanti Bankası Cep Bank İle Para Gönderme Nasıl Yapılır

Garanti Bankası Cep Bank İle Para Gönderme Nasıl Yapılır – Mobil internet bankacılığını kullanan kişi sayısı arttıkça insanların banka kullanım amaçları da değişmeye başladı. Sadece bir uygulama ile hesap bilgileri ve bakiye sorgulama, EFT –Havale ile para göndermek hatta döviz ile yatırım yapmak bile mümkün hale geldi.

Tükiye’de bankacılık işlemleri arasında  oran olarak en fazla EFT ve havale ile para aktarımı işlemleri yapılmakta.7 gün 24 saat havale işlemi yapılırken, EFT işlemi için sadece hafta içi belirli saatler işlem yapabilmek mümkün. Eğer para gönderimi yapacağınız kişinin bir banka hesabı yoksa, Garanti Bankası‘nın hizmeti olan CepBank ile istediğiniz her an ve her gün 24 saat boyunca dilediğiniz telefon numarasına kolay ve hızlı bir şekilde para gönderebilirsiniz. Garanti CepBank işlemi yaparken;  sadece karşı tarafın telefon numarası bilgisini  bilmeniz yeterli oluyor ve para gönderim işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Garanti CepBank aracılığıyla ile telefon numarasına nasıl para gönderilir?

  1. Öncelikle Garanti mobil uygulamasını ya da Garanti internet bankacılığını tercih ederek; “Para Gönderme” menüsünden CepBank ile para gönder sekmesine tıklıyoruz.
  2. Para gönderimi için öncelikle gönderim yapılacak miktarı, sonrasında gönderim yapacağınız kişinin cep telefon numarasını yazıyoruz.
  3. “Gönder” butonuna basıyoruz.

Gördüğünüz gibi CepBank aracılığıyla ile  ihtiyacı olan kişinin cep telefonuna para göndermek bu kadar hızlı ve  basit.Para gönderimini kim için yaptıysak, o kişiye bu işlem sonrasında bir bilgilendirme mesajı gidiyor. Bu mesaj içerisinde Garanti ATM’lerinden en geç 7 gün içerisinde gönderilen paranın çekilmesi gerektiği de vurgulanıyor. Aksi halde eğer para çekilmezse; gönderilen para sizin hesabınıza geri yatıyor. Ve sonrasında her iki taraf ta, Sms ile bilgilendiriliyor.

CepBank para gönderme limiti ne kadardır?

CepBank aracılığıyla ile günlük para gönderme limitiniz 1.000 TL dir. CepBank limitleri her gece 12’den sonra sıfırlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*