Findeks Şifremi Unuttum

Findeks kredi notu platformu web sitesine ilk üyelik esnasında oluşturmuş olduğunuz şifre, her girişte istenmektedir. Bu oluşturulan şifrenizi unutmanız halinde kişisel güvenliğiniz gerekçesi ile Findeks web sitesine girişiniz için izin verilmeyecektir. İlk üyelik zamanında oluşturulan bu şifre günler sonra tekrar ihtiyaç duyulması halinde akla gelmez ve findeks şifremi unuttum diyenlerden biri olabilirsiniz.

Findeks Şifre Hatırlatma Servisi

Findeks kredi notu sorgulama sistemine tekrar giriş yapmak için gerekli olan şifrenin unutulması durumunda yapmanız gereken, Findeks resmi web sitesinde sağ üst tarafta bulunan “giriş yap” butonuna tıklamak ve açılan yeni sayfada ki “parolamı unuttum” butonuna tıklamak.

findes-sifremi-unuttum

Parolamı unuttum butonunu kullandığınızda tekrar sizden birkaç güvenlik sorusuna cevap istenecek. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve doğum tarihiniz. Bu bilgileri oluşan güvenlik resminde ki kod ile birlikte girdikten sonra, kayıt olurken belirtmiş olduğunuz cep telefonu numarasına geçici bir şifre gönderilecektir. Cep telefonunuza gelen bu geçici şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra sizden yeni bir şifre oluşturmanız istenir. Şifreniz her girişte lazım olacağı için, herkes tarafından çok fazla tahmin edilemeyecek ama sizin için kolay hatırlanır bir şifre oluşturmanız tavsiye edilir. Bu sayede findeks şifremi unuttum gibi bir ifade ile karşılaşmazsınız.

Findeks Şifre Gelmiyor Problemi

Findeks internet sistemine giriş yapmak isteyen ama “findeks tek kullanımlık şifre gelmemesi” sorunu, tamamen sistem kaynaklı bir sorundur. Kayıt olurken kullandığınız cep telefonu numarasına gelmesi gereken tek kullanımlık findeks şifresi, yoğun sistem kullanımı nedeni ile gelmeyebilir ya da geç gelebilir. Daha önce cep telefonunuzu kayıt ettirmediğinden emin olup, findeks çağrı merkezinden konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*