Findeks Öğrenci Paketi Tanıtım

Kredi Kayıt Bürosu (KKB ) tarafından üniversite öğrencilerine yönelik finansal anlamda farkındalık yaratmak ve ekonomik yönden bilinç sahibi olmalarını sağlamak amacı ile yeni bir ürüne imza atıldı. Findeks Öğrenci Paketi Tanıtım toplantısında söz alan KKB Genel Müdürü Sn. Kasım Akdeniz kredi notunun önemini şu sözlerle dile getirdi; “ Para ihtiyaçlarınız için kredi notu hayatınız boyunca size sadece para değil itibar da kazandıracaktır. Kredi notunu etkileyen faktörlerden olan kredi kartları da doğru şekilde kullanılmalıdır. Bu açıdan öğrencilere destek olmak için Findeks öğrenci paketi ürününü geliştirdik.”

Kredi Kayıt Bürosu tarafından sunulan Findeks Öğrenci Paketinin ilk kullanımı için pilot üniversite seçilen İTÜ ( İstanbul Teknik Üniversitesi ) öğrencilerine ücretsiz olarak verilecek. Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Sn. Akdeniz, öğrencilerin kredi kartı kullanımı veya kredi kullanımı sonrası kredi notu sistemine kayıt edildiklerinin altını çizdi. Bu açıdan kredi notunun paradan daha değerli olduğunu vurgulayan Akdeniz, hayata atılım aşamasında olan öğrenciler için finansal farkındalık yaratmanın gelecek açısından çok daha bilinçli toplum oluşturacağını dile getirdi.

Özellikle üniversite sonrası iş kurmak isteyen gençlerin öğrencilik hayatı boyunca yanlış kredi kartı kullanımı sonrası kredi notları düşük olmakta ve iş hayatına 1-0 geride başlamalarına sebep olmaktadır. Bu nedenle doğru kredi kartı kullanımı özellikle öğrencilik hayatı boyunca çok önemlidir. Kredi notunun bankalarda ve diğer sektörlerde ki önemini sitemiz zaten yazılarında çokça dile getirmiştir.

Findeks öğrenci paketi ilk olarak İTÜ öğrencilerine ücretsiz olarak sunulacak. Bu ürün ile üniversitenin öğrencilerine yılda 4 defa SMS ile bilgilendirme yapılacak ve kredi notları kendilerine ücretsiz iletilecek. Ayrıca 1 yıl boyunca her ay Findeks takipçi ve uyarı hizmetinden de faydalanabilecekler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*