Banka Kredi Notu

Kredi Notu Sorgulama Merkezi Findeks Müşteri Hizmetleri Nasıl Ulaşılır ?

Findeks; 2014 yılında Türkiye’nin hatırı sayılır dokuz bankasının ortaklığı ile hayata geçirilen bir projedir. Bireylere ve reel sektöre yönelik tasarlanmış bu proje Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından uygulamaya başlatılmıştır. Findeks, kredi ve çek notu, kredi raporlaması, risk takibi ve benzeri konularda uzman yardımı alınmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde kredi notu yükseltebilir, not takibi yaparak çalışmalar ayarlanabilir.Bugünkü yazımızda  Findeks Müşteri Hizmetleri ‘ni ele alacağız.

Findeks müşteri hizmetleri

Web sayfasının kolay ve anlaşılır olarak kullanıma açık olması bu programın sektördeki üst sekmen de yerini belirler. Ayrıca çeşitli paketler ayrıcalığı ile notlu risk raporu, kredi notu izleme, uyarı hizmeti alma, not danışmanlığı gibi hizmetler 4,5 TL’den 11 TL’ye kadar bireysel findeks paketleri ile de hizmet verir. Bu paket fiyat içerikleri yıl bazında veya bireysel/kurumsal/ticari olarak kendi içlerinde gruplandırılarak belirlenir.

Findeks Üyelik Sistemi:

Findeks, üyelik ve ödeme yapmak için girilen tüm bilgiler de dahil tüm verilerini, BDDK ve bağımsız denetim şirketlerince denetlenen Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. veri merkezinde güvende saklar. Böylece kişisel bilgilerin güvenliği en üst seviye korunur ve saklanır.

  • Bireysek üyelik için ”giriş yap” linkinden ücretsiz üye olunur.
  • Ticari üyelik için “giriş yap” linkinden başvuru formu doldurulur. Üyelik aktivasyon işlemi, hizmet veren banklar vasıtasıyla yapılır.
  • Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında findeks müşteri hizmetleri mesai saatleri içinde aranabilir.

Findeks Kredi Notu Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Findeks kredi notu, bir finansal kredibilite göstergesidir. Kredi alırken veya ileri vadeli borca girerken avantaj sağlar. Findeks kredi notunu öğrenebilmek için web sitesine üye olmak yeterli.

Findeks Kredi Notu Nasıl Düşer Veya Yükselir?

Kredi notu hesaplanırken bankalarla olan tüm ilişkiler göz önünde bulundurulur. Ödeme düzeni, borç durumu, çekilen kredi, kredi kartı limiti gibi etkenler kredi notu hesaplanırken ön plandadır. Bu etkenler ile olan ilişkiye göre findeks kredi notu yükselebilir de düşebilir de. Findeks kredi notu sabit değil, değişken bir fonksiyondur. Findeks kredi notunu yükseltebilmek için bankalara ve finans kuruluşlarına düzenli ödemeler yapılmalıdır. Faturaların, kredi kartı ve kredi ödemelerinin gününde ve düzenli ödenmesi ile artı puan haneye yazılır. Aksi takdirde findeks kredi notu düşüşe geçer.

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Findeks kredi notu denilen kavram 1 ile 1900 arasında değişen puanlardan oluşur. En az kaç olmalı gibi bir yaklaşımda bulunulamaz. Çünkü bankalar kredi veya kredi kartı vermek için belirlediği puan aralığı farklıdır. Örneğin biri 1500 puan derken bir diğeri 1600 puan deklare edebilir.

Soru, Şikâyet Ve Öneriler İçin Nasıl Bir Sistem Mevcut?

  1. Doğrudan müşteri temsilcisi ile görüşebilmek için, müşteri hizmetlerini 4444552 numaralı telefondan arayarak ulaşılabilirsiniz.
  2. E-Posta yolu ile Findeks müşteri hizmetlerine ulaşım sağlanabilir.
  3. Findeks resmi web sitesinde “sıkça sorulan sorular” bölümünden ön bir bilgi aldıktan sonra müşteri hizmetlerine ulaşım sağlanabilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ