Finansbank Çiftçi Nakit Kredisi

Ülkemizin önde gelen bankalarından olan ve son dönemde adından sıkça bahsettiren QNB Finansbank, kredi ürün yelpazesine çiftçilere destek amaçlı yeni ürünler de eklemiş durumda. QNB Finansbank Çiftçi Nakit Kredisi bu ürünlerden en çok rağbet göreni. Bu yazımızda çiftçilere sunulan bu desteğin hangi koşullarda alınabileceği ve avantajlarından bahsetmiş olacağız.

Çiftçi Nakit Kredisi Özellikleri

Finansbank çiftçi nakit kredisinin en büyük özelliği yada avantajı da diyebiliriz, çiftçinin hesabında para olmasa da ihtiyaçlarını karşılayabilmesidir. Yani aslında çiftçinin ihtiyaç anında her dönem kullanabileceği özel kredi limitleri olacak. Peki bu nasıl mümkün olur? Öncelikle çiftçi nakit kredisi için bankaya başvuruda bulunulmalı ve vadesiz hesap açılışı yapılmalı. Banka bu hesaba kriterlere göre belli bir kredi limiti belirler ve bu limitler sınırında çiftçi nakit kredisini kullanır.

Çiftçiler kredinin bir diğer avantajı da, hasat zamanı gelene kadar belirecek bir maddi sıkışıklıkta bu hesapta ki kredi limiti ile ihtiyaçlarını hasat zamanına kadar karşılamasıdır. Bildiğiniz üzere çiftçilerin en büyük gelir elde ettiği dönem hasat zamanıdır. Bu dönem gelirken bir takı sıkıntılar oluşur işte bu sıkıntılı dönemi atlatmak için Finansbank çiftçi kredisi imdada yetişmektedir. Bu hesaptan yapılacak harcamalar için çiftçinin bankaya bilgi vermesi gerekmez. Limit dahilinde her harcama yapılabilir. Üstelik sadece çiftçik faaliyetleri için değil, fatura ödemeleri, kredi taksitleri ödemesi, kredi kartı ödemeleri veya çek ödemeleri için de yine çiftçiye sunulan limit dahilinde hesaptan ödemeler gerçekleştirilebilir. Bunun en büyük avantajı geçimini çiftçilik ile sağlayan bu kişilerin herhangi bir borç nedeni ile kredi siciline zarar gelmesini önlemektir.

  • Her ihtiyaç anında Bankamatik yolu ile hesaptan nakit çekme imkanı
  • Yılda sadece 2 dönem faiz tahakkuk etmesi
  • Hesabın kullanıldığı gün kadar faiz uygulanması

Çiftçi Nakit Kredisi Başvuru

QNB Finansbank çiftçi nakit kredisine başvuru yapılması için en yakın QNB Finansbank şubesine gidilmesi şart. Yani internet yada SMS ile kredi imkanı bu ürün için geçerli değil. Başvuru sırasında sizden istenecek belgeler; çiftçilik belgesi, çiftçi kayıt sistemi ÇKS belgesi, kimlik fotokopisi. Ayrıca banka çeşitli ön incelemeler sonucunda başka belgeler de isteyebilir. Olumlu değerlendirilen hesap için kredi limiti tanımlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*