Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Kredi, bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda bankadan talep ettikleri ve bankaların da talep doğrultusunda incelemeler yaparak sağladığı finans desteğidir. Bankalar kredi verirken belirli kriterlere bakmaktadır. Bu kriterler doğrultusunda, ev hanımları kredi çekebilir mi, çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar nelerdir, ev hanımlarına özel krediler hangileridir sorularına cevap aranmaktadır. Krediler bir anlamda o anki ihtiyacı karşılayarak olumlu gözükse de öte yandan gelen faizlerle birlikte geri ödeme toplamına bakıldığında olumsuz olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Öncelikle ev hanımı olsanız da olmasanız da bankaların baktıkları ilk kriter 18 yaşını doldurması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasıdır. Bu iki unsuru barındıran kişilerin daha sonra bankaya finansal geçmişi ile güven vermesi gerekmektedir ( kredi notu ) . Bu kriterlerin dışında gelir durumu da 2013 yılından sonra daha da önem taşımaktadır. Bu kriterlerin dışında bankaların değişkenlik gösteren ve kişide aradıkları unsurlar değişmektedir.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Çekebilir ?

Genellikle ev hanımlarının bir kazancı olmadığından dolayı bankaya bir gelir belgesi sunamamaktadır. Bu durumda, bankalar ev hanımların kredi verir mi ? Bankaların kredi verirken baktıkları önemli unsurlardan olan gelir belgesi olmasa bile, ev hanımları gösterecekleri bir kefil, taşınmaz veya eşinin gelir belgesi referansı ile kredi çekebilirler.

evhanimikredi2

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

Her banka ev hanımlarına kredi vermemektedir. Denizbank, ING Bank, Bankpozitif, Garanti Bankası, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası ev hanımlarına kredi veren bankalardandır. Her bankanın aradığı şartlar farklılık göstermektedir.

 

denizbankkredi

Denizbank Ev Hanımlarına Özel Kredi

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında olan Deniz Bank, “ev hanımlarına hayat deniz’de kolay ” sloganı ile sunduğu kredide bazı belgeler istemektedir. Bunlar, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah ya da adına kayıtlı fatura dökümü ve eşlerine ait gelir belgesi.

Denizbank Örnek Kredi Tablosu

Kredi Miktarı (TL) Vade (ay) Faiz Oranı (%) Aylık Taksit (TL) Tahsis Ücreti (TL) Sigorta ve Vergi (TL) Aylık Maliyet Oranı (%) Yıllık Toplam Maliyet
Oranı (%)
10.000 TL 12 1.55% 937 TL 50 TL 86 TL 2.1678% 26.0130%
10.000 TL 24 1.59% 523 TL 50 TL 116 TL 2.1787% 26.1441%
10.000 TL 36 1.59% 387 TL 50 TL 151 TL 2.1617% 25.9407%

Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Denizbank’tan kredi başvurusu yapan ev hanımlarının öncelikle gerekli belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Belgelerin eksiksiz olarak hazırlanmasından sonra en yakın Denizbank şubesine başvuruda bulunmanız yeterlidir. Şubeden dolduracağınız form ve belgeler ile birlikte teslim edildikten sonra banka tarafından değerlendirilerek size olumlu veya olumsuz dönüş sağlanacaktır.

ingbankkrediİNG Bank Ev Hanımlarına Özel Kredi

ING Bankası da ev hanımlarına kredi imkanı sunan bankalar arasındadır. İNG Bank’tan kredi müracaatı yapmanız için gerekli belgeler,  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuza dair herhangi bir kimlik belgesi, adresinizi ispat eden bir  ikametgah belgesi ve ev hanımının eşine ait gelir belgesi.

İNG Bankası kredi başvurusu için ev hanımlarının öncelikle istenen belgeleri tamamlaması ardından en yakın İNG Bank şubesine giderek, kredi başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Kredi başvurusu sonrası banka tarafından bilgilendirme sağlanarak kredi başvurunuz sonuçlandırılacaktır.

isbankkredi

 

İş Bankasından Ev Hanımlarına Özel Kredi

Ev hanımlarına yönelik kredi imkanı sunan bankalardan olan İş Bankası ev hanımlarına kredi fırsatından, iş cepten veya şubelerden başvuru yapabilirsiniz. İş Bankası cepten başvurularda öncelikle bir belge istememektedir fakat olumlu yanıtlanması durumunda belge istenebilir. Şubeye giderek başvuruda bulunacaksanız istenen belgeler:

  • Kimlik Belgesi ( nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vb. )
  • Adres Bilgisi ( İkametgah, fatura dökümü vb. )

İş Bankası Cepten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Cep telefonunuzdan kredi başvurusunda bulunmak isterseniz, “NAKIT” yazıp bir boşluk bırakın “TC NO” boşluk “Talep Edilen Kredi Tutarı” boşluk “Aylık Gelir” yazılarak 4402’ye SMS gönderilmelidir. ( Örnek SMS: NAKIT 12345678901 10000 2000 )

Aylık gelir kısmına ev hanımları eşlerinin ispatlanan gelir miktarını yazmaları yararlıdır.

İş Bankası Şubeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Size en yakın İş Bankası şubesine giderek, ev hanımları için olan krediden faydalanmak istediğinizi belirterek, gerekli olan belgelerle birlikte, kredi başvuru formunu doldurarak imzalayıp teslim etmeniz şart. Verdiğiniz her bilgi gerçeği yansıtmalıdır aksi durumda başvurunuz olumsuz değerlendirilir. Başvuru sonrası kısa sürede size dönüş sağlanır.

bankpozitiflogo

Bank Pozitif Ev Hanımlarına Özel Kredi

Bank pozitif ev hanımlarına yönelik kredi başvurularını değerlendiren bankalar arasındadır. Üstelik gelir beyanı istememektedir. Bank Pozitif ev hanımlarından adres bilgisi ve kimlik bilgisi ispatlayan belgeler eşliğinde başvuruları kabul etmektedir.

Bank Pozitif Örnek Kredi Tablosu

Kredi Tutarı Vade Taksit Miktarı Faiz Oranı Toplam Ücretler Geri Ödeme Yıllık Maliyet
3.000,00 TL 12 ay 277,93 TL 1,39% 0 TL 3.335,14 TL 21,9600%
10.000,00 TL 36 ay 371,72 TL 1,39% 0 TL 13.381,88 TL 21,9587%

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*