Red and white life buoy with a house in middle - 3d render

Eşya Sigortası Hangi Bankalarda Var Neleri Kapsar?

Zorunlu deprem sigortası gibi oldukça talep alan sigorta türlerinden bir tanesi de eşya sigortasıdır. Evinizde oluşacak herhangi bir olumsuz durum sonrası eşya sigortası yaptırarak önlem almış olursunuz. Eşya Sigortası Hangi Bankalarda Var Neleri Kapsar? Yazımızın ayrıntılarında bu sorunun yanıtını bulacaksınız.

Son zamanlarda yapılan çalışmalar neticesi göstermiştir ki, eski yıllara nazaran eşya sigortası bilinirliği oldukça artmıştır. Bu aslında çok güzel bir detaydır zira herkesin böyle bir sigortaya ihtiyacı var. Dünyanın bin türlü hali var tabi ki olumsuz bir durum kimsenin başına gelmesin fakat olası zararlarda eşyalarınızı da kurtarma şansına sahipsiniz bu sigorta ile.

Eşya Sigortası Yaptırmanın Önemi

Oluşacak her türlü riske karşı evinizde ki eşyaların koruma altına alınmasını sağlayan eşya sigortası bunun yanı sıra hayatınıza kolaylık da katar. Herkesin eşyası kıymetlidir ve korunsun ister. Bu sigorta ile hayatta en azından eşyalarıma bir şey olur mu korkusundan da kurtulmuş olursunuz ve stresten biraz daha uzaklaşırsınız. Şu deyimi herkes duymuştur, cana geleceğine mala gelsin. Bu sigorta ile malınıza da artık zarar gelmeyecek.

Çok geniş kapsamda eşya sigortası değerlendirilebilir.Deprem sel, yangın, patlama, toprak kayması gibi bir çok felakete karşı eşyalarınız koruma altına alınır. Bu gibi doğal afetlerin yanı sıra terör olayları, halk ayaklanması gibi toplumsal olaylara karşı da eşya sigortası eşyalarınızı koruma altında tutar.  Sadece eşyalar değil üstelik çoğu acente ve banka, evin tesisat masraflarını da karşılamakta. Ek olarak ambulans, çilingir ve doktor hizmetleri de sigorta teminatlarına yansıtılabilir.

Eşya sigortası kesinlikle lüks değil olması gereken bir sigorta türüdür. Eşyalarınıza gelecek zararların maliyeti sigorta primlerinin çok çok üstünde olacaktır. Bu nedenle sigorta yaptrmak en mantıklısıdır. Eşya Sigortası Hangi Bankalarda Var Neleri Kapsar? Yazımıza devam etmeden önce şunu da belirtelim ki, eşyalarınızın onarım ve tamirat işleri, monte işleri içinde bu sigorta kapsamında hizmet alma şansına sahip olursunuz.

Eşya Sigortası Hangi Bankalarda Var?

  • Akbank : Hırsızlık, ca kırılması, su baskını gibi durumlarda oluşacak eşyalara gelen zararları Akbank eşya sigortası ile koruma altına alabilirsiniz. Üstelik yıllık 144 TL primlerle bu imkandan faydalanmanız mümkün. Axess kredi kartınız var ise taksit imkanı da sunan Akbank, eşya sigortası başvurusu için şubelerden destek alabilirsiniz.
  • İş Bankası : Çok geniş kapsamlı bir sigorta sunan İş Bankası eşya sigortası, her türlü sel,yangın,hırsızlık vb. olaylara karşı eşyalarını korumanın yanı sıra onarım,asistan,çilingir gibi ekstra hizmetleri ile de sigorta yaptırmanıza olanak sağlıyor.
  • Garanti Bankası : Eşyam garantide sloganı ile eşya sigortası hizmeti sunan Garanti Bankası, başvurularınız için mobil bankacılık başvuru seçeneğini müşterilerine sunmuş durumda. Ayrıca şubelerden de eşyalarınızı korumanıza olanak sağlayacak eşya sigortasını başlatabilirsiniz.
  • TEB : 0850 200 0 666 telefon hattından TEB eşya sigortasına başvuru yapabilir veya en yakın şubeden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası : Ziraat Sigorta iş birliği ile ev eşyalarınızı her türlü riske karşı koruyan Ziraat başvuru kanalları şubelerden yapılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*