Bebek İçin Hesap Açma

Bebek sahibi olan anne ve babalar bebekleri için en güzel geleceği hayal etmeye başlarlar ve bu doğrultuda adımlar atmaya çalışırlar. Bu adımlardan birisi de bebekler için geleceğe yönelik bir birikim sahibi olması için atılan belki de ilk adımdır. Bu amaç ile anne ve babalar bebekleri için birikim yapmaya başlarlar. Bu sayede bebek büyüdüğünde hayata sıfırdan başlamamış olacak ve eğitim yada iş için bu bikrim O’na katkı sağlayacaktır. Bankalar da ebeveynlerin bu isteklerini bilmekte ve bebekler için hesap açtırma olanağı sunmaktadır. Bebek İçin Hesap Açma işlemi her bilinçli anne ve baba için bilinmesi ve uygulanması gereken bir işlemdir.

Bebeğinizin gelecekte güzel bir başlangıç yapması için gerekli birikimi elde etmesi için bankaların mevcut birikim hesaplarından faydalanmanız mümkün. Yazımızın ilerleyen satırları bankaların sunmuş oldukları birikim hesaplarını içermekte ve sizlere yol gösterme niteliği taşımaktadır.

Bebek İçin Hesap Açma / Birikim Hesabı Sunan Bankalar

  • Akbank : Anne ve babalar için Akbank kumbaraları mevduat hesabı hizmeti sunmakta. Bu hesap ile çocuğunuz büyürken hem tasarruf etmenin anlayışını kavrayacak hem de ilerleyen yaşında güzel bir birikime sahip olacak. Hesap açılışında banka tarafından size bir kumbara verilecek ve çocuğunuz bu kumbaraya ufak ufak birikim sağlayacak, bu sayede tasarruf bilincine kavuşacak ayrıca siz de bu hesaba her ay istediğiniz miktarlarda para yatırarak hesabın büyümesini sağlayacaksınız, tıpkı çocuğunuz gibi. Ayrıca, bankada bulunan vadeli hesabınız da ki getiriyi de bu hesaba otomatik olarak aktarabilirsiniz.
  • Şekerbank : Bebek için hesap açma yöntemlerinden birisi de Şekerbank’ın sunduğu çocuk hesabından yararlanmak. Bu hesap sadece TL cinsinden değil döviz cinsinden de açılabilir. Bu hesaba sizin belirleyeceğiniz limit de her ay para yatırmanız gerekmekte. En az 5 yıllık vade ile bebeğiniz için çok güzel bir adım atmış olacaksınız. Bu hesaba banka tarafından belirlenen en az limitlerde aylık ödemeler ile birikim yapmanız gerekmekte. Banka faiz oranları oldukça caip olup şubelerden güncel olarak öğrenilebilir.
  • Garanti Bankası : Yine çocuklar için hesap konusunda oldukça hassas davranan bankalardan biri. Garanti Bankası, gelecek hesabı adı altında sunduğu hizmet ile hem anne ve babalara hem de çocuklara çok özel fırsat sunuyor. Hesap açılışı esnasında akıllı kumbara size hediye ediliyor. Bankamatik benzeri bu kumbaraya çocuğunuz düzenli birikimler yaparak tasarrufu öğreniyor siz de gelecek hesabına yatırdığınız paralar ile çocuğunuz geleceğini güvence altına almış oluyorsunuz.
  • HalkBank : Anne ve babalar için oluşturulmuş büyüyen çocuk hesabı ürünü ile, birikimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. En az 3 yıl ve en fazla 10 yıl vade imkanları ile hesap açılışı yapabilir ayrıca hesaba aylık veya 3’er aylık dönemlerle para yatırarak cazip yatırım imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*