Esnaf Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Devletin işsizliği çözmek için esnaf ve sanatkarlara destek veren çalışmalardan bulunması bankalarında hareketlendirmeye başlayarak bir çok bankanın esnaf kredisi hizmeti sunmasını sağlamıştır. Esnaf kredi imkanından faydalanan esnaflar ise böylece bireysel kredi almanın zorluklarına katlanmadan işlerini büyütme imkanı kazanmıştır. Peki sizde işlerini büyütmek isteyen bir esnafsanız ya da ticaret hayatına yeni atılmak üzere olan bir esnaf adayı iseniz ve esnaf kredisi çekmek istiyorsanız hangi bankalardan faydalanabilirsiniz? Esnaf Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

 

Öncelikle esnaf kredi veren bankalar arasında Vakıfbank, Garanti bankası, Halk Bank, Yapı Kredi Bankası, Akbank ve TEB bankası bulunmaktadır.

 

Esnaf kredisi veren bankalardan ilki olan Vakıfbank minimum kredi olarak 20.000 tl ve 36 ay vade imkanı, maksimum kredi olarak 50.000 tl ve 36 ay vade imkanı sunmaktadır.

 

Esnaf kredisin de ise esnafa en çok kredi miktarını sunan banka Halk bankası olmakla beraber 150.000 tl ye kadar kredi imkanı sunmaktadır esnaflara. 150.000 tl kredi imkanını uygun vade seçenekleriyle sunmuş olmakla beraber yıllık faiz oranını ise %4 gibi bir orandan başlatmaktadır.

 

Esnaf kredisi veren Yapı Kredi ise vermiş olduğu krediye 36 ay vade imkanı tanımakla birlikte %1.40 gibi bir faiz oranı uygulamaktadır. Yapı kredi bankasının esnaf kredisine sunmuş olduğu vade 36 ay iken, Garanti bankasının esnaf kredisine sunmuş olduğu vade süresi 24 aydır.

 

Akbank ise esnaf kredisini kullanıcılarına Akbank esnaf destek kredisi olarak sunmuş olduğu gibi Akbank’ın ‘Esnafa Altından Kredi’ hizmeti de esnafa sunmuş olduğu bir diğer kredi hizmetidir.

 

TEB bankası ise esnaf kredisi kullanıcılarına kosgeb destekli kredi, nakit kredi, gayri nakit kredi, sıfır faizli teknoloji kredisi, kadın patron destek kredisi gibi kredi imkanları sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*