En Kullanışlı Kredi Kartı Hangisidir?

En Kullanışlı Kredi Kartı Hangisi-Kredi kartı, bankaların müşterilerine pos cihazları üzerinden, belirli bir limitle, belirli zamanlarda ödeme imkanı ile sundukları bir üründür. Alışverişlerimizde birçoğumuzun başvurduğu ödeme biçimi olan kredi kartlarını, bugün Türkiye ‘de hizmet veren bütün bankalar veriyor.

Kredi Kartları Hakkında Bizler Ne Kadar Bilgiye Sahibiz?

Kredi kartı alışverişlerde kullanılabilen bir ödeme aracıdır, banka müşterisi sahip olduğu limit dahilinde taksitli veya tek çekim olarak alışverişlerini yapabiliyor. Bir kredi kartı aldığınızda bankanız gelir düzeyinize uygun olarak bir limit belirler ve ayın belli dönemlerinde borçlarınızı, harcama detaylarınızı ve son ödeme tarihinizi ”kredi kartı ekstresi” adı altında size bildirir.

Kredi Kartına Başvururken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Kredi kart ücreti
  • Limit bilgisi
  • Faiz oranları
  • Kartın özellikleri

dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

En Kullanışlı Kredi Kartı

Türkiye’de hizmet veren neredeyse bütün bankların kredi kart ürünleri mevcuttur. Aralarında hangi kredi kartının kullanımı daha yaygın ve daha kullanışlıdır aşağıda belirtilmektedir;

Yapı Kredi – Worldcard: En yaygın olan kredi kartıdır. The Banker tarafından dünyanın en değerli kredi kartları listesine girmiştir. En iyi kartlar listesinde yer almasının sebebi, yaygın üye iş yeri ağı ve kampanyalarının sürekliliğidir.

Garanti Bankası – Bonus Card: En popüler kartı Bonus Card olan Garanti Bankası en çok kampanya düzenleyen ve kredi kartı müşterisi olan bir diğer bankadır.

İş Bankası – Maximum Kart: Ülke çapında 200 binden fazla üye işyerine sahip olan Türkiye İş Bankası Maximum Kart müşterisi ve kampanyaları ile üçüncü sıradadır.

Akbank – Axess:  Akbank Axess ürünü ile dördüncü sırada kendine yer buluyor. Akbank yaptığı kampanyalarla adını sıkça duyuruyor.

QNB Finansbank –CardFinans: CardFinans ürünü ile beşinci sırada yer alan QNB Finansbank müşterilerini memnun etmek adına birçok kampanya düzenleyerek bu listedeki yerini koruyor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*