En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim?

En Fazla Ne Kadar Kredi Alabiliri-Kredi, bankalarca gerçek veya tüzel kişilere satın alma gücü sağlamak amacıyla belirli faiz hesaplamaları ile birlikte geri ödenmesi şartıyla verdikleri nakli yardım olarak tanımlanır. Günümüzde kredi kullanmak çok olağan bir hale gelmiştir. Kredi kullanmak için faiz oranları sizin için en uygun olan bankanın bireysel hizmetler bölümünde kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bankaların size kredi kullandırabilmesi için sizlerin bankacılık işlemleri bakımından sicilinizin temiz olması gerekiyor. Banka müşterisinin kullanmış olduğu krediler, kredi kartları, maaşını banka aracılığı ile alması, otomatik ödeme talimatı vermesi kişinin sicilini oluşturmaktadır. Başvuru yaptığınız kredi işlemlerinde bütün bankacılık işlemleri incelenmekte ve bu incelemeye göre onay verilmekte veya verilmemektedir. En fazla ne kadar kredi alabilirim sorusunun en önemli noktalarından bir tanesi daha önce kullanmış olduğunuz kredilerin düzenli olarak yapılıp yapılmadığıdır. Eğer aylık kredi ödemelerinizde bir düzensizlik olmuş ise, uzun bir zaman ödeme yapmamışsanız, banklar tarafından tarafınıza bir icra takibi başlatılmışsa ve dosyanızın avukata devredilmesi söz konusu olmuşsa kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Kredi onaylanma sürecindeki diğer etken ise kredi kartı kullanımı. Ekstre tutarının tamamını ödeyemediğiniz ya da eksik ödediğiniz durumlarda adınız banka takip listesine eklenir. Bu durumda sicil parlak gözükmez ve kredi oranınızı etkiler.

Merkez bankasının 2007 yılında yayınladığı istikrar raporunda kişinin gelirinin 1/3 oranında kredi kullanmasının uygun olduğunu belirtmiş, bugüne kadar da bu oranı değiştirmemiştir. Ancak bankaların çoğu bu oranı göz ardı etmektedir. Bu nedenle kullanmak istediğiniz kredi limitini kendiniz belirleyebilirsiniz. Bankalar kredi kayıt bürosundan aldıkları puanlara göre kredi kullandırırlar. Kredi notu 1600 ve üzeri ise istediğiniz kredi türünden istediğiniz tutarda kullanabilirsiniz.

Daha önce kullanmış olduğunuz kredinizi ödemekte güçlü çekiyor iseniz yapılandırma yaparak hem bütçenize uygun ödeme yapabilir hem de kredi notu düşürmemiş olursunuz. Kredi kartı ödemelerinizi ödeme tarihinin son günü yaparak skor puanınızı olumlu etkiler.

Aylık sabit maaşınız varsa, bankalar için daha stabil müşteri konumundasınızdır ve kredi çekme işleminiz daha kolay olacaktır. Sabit maaş geliri olan kişilerin alabilecekleri en yüksek kredi miktarı maksimum maaşının 20-22 katı kadardır.

Emekliyim ve en fazla ne kadar kredi alabilirim?

Emekliye Kredi

Bu her bankaya göre değişkenlik göstermekte. Bankalar arasında emekliye kredi verebilme yaşı 65 ile 75 yaş arasında olarak belirlenirken bazı banka maaşının 15 katı bazı banka ise maaşının 20 katı olarak kredi kullandırabilmektedir.

3 Comments Posted

  1. Kredi çekmek için bankaya gittim, kredi notum düşük olduğu için kredi vermediler ama kısa süre içerinde bu site ile kredi notumu yükseltecem

  2. kredi notum düşük olduğu için kreid notu vermediler, kredi notumun düşük olmasının nedeni ise ödemelerimi zamanında yapmamdan kaynaklanıyormuş

  3. ben en fazla ne kadar kredi alabilirim diye araştırm yapıyordum, kredi notu artık çok önemli bir husus olmuş verdiğiniz bilgileri için teşekkür ederim. sitenizi sürekli takip ediyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*