Emeklilere Kredi Kampanyaları

Emeklilere Kredi Kampanyaları

Emekli vatandaşların kredi ihtiyaçları olabilmektedir. Günümüzde bir borç mevzu bahis olduğunda veya herhangi bir nakit ihtiyacında ilk akla gelen bankalardır. Bu dönemlerde emekli kişilerde krediye ihtiyaç duyabilmektedir. Bu konuda bankaların da düşünceleri emeklilerin sürekli ve düzenli gelirleri olmasıdır. Bu durumda emekliler risk faktörü içerisine giren müşteriler değildir. Bu durumda bankalar bu risk faktörü içinde bulunmayan ve borçlarını düzenli ödemeleri kesin olan emekli vatandaşları kendi bünyelerinde bulundurmak isterler. Tabi ki emeklileri kendilerine çekmek için çeşitli kampanyalar yapmaktadır. Bankalar emeklilere çeşitli fırsatlar, teklifler ve promosyon ödemeleri sunmaktadır. Bu kampanyalardan çok kullanılanı altın kampanyasıdır. Bu kampanyayla birlikte maaşını kendine taşıyan emeklilere 3 adet çeyrek altın verilmektedir. Bazı bankalar ise farklı bir strateji olarak alınan emekli maaşına göre 300 TL ile 450 TL arasında değişen promosyon ödemeleri yapmaktadır.

Emeklilere Kampanyalı Kredi

Yukarıda da bahsettiğim gibi emeklilere çeşitli kampanyalar sunulmaktadır. Bu kampanyaları takip ederek size en uygun ve en faydalı olanını seçmelisiniz. Bankalar sabit geliri olan müşterileri her zaman tercih etmektedir. Emekli vatandaşların sürekli ve sabit gelirleri vardır. Bankalar bu müşterilerin, maaşlarını kendilerine aktarması için her türlü fedakarlıkta bulunabilmektedir. Bunun sebebiyse bir gün emekli kişi kredi kullanmak istediğinde veya bir paraya ihtiyacı olduğunda maaşını aldığı bankaya ve kuruma başvuracaktır. Bu konuda bankalar bu kişilere kredi imkânı vermektedir. Kredinin geri ödemesini ise maaşından kesebilmektedir. Bunun gibi bir avantajla birlikte her ay düzenli para yatacağı kesin gözüken müşterilerdendir. Emeklilerin düzenli para girişi olan bir banka hesapları vardır. Buda bankalar için en cazip müşterilerden biri olmalarını sağlamaktadır. Ödeme konusunda sıkıntı çekmeleri çok zordur. Bankalar kendilerini garantiye almaktadır. Bu garantiye alma konusu ise ödemeler konusunda kredi verdiği kişilerin krediyi geri öderken sıkıntı yaşamamaları istenmektedir.

Özellikle emekli vatandaşları kendilerine çekmek isteyen bankalar özel bankalardır. Bunun sebebiyse emeklilerin birçoğu emekli maaşlarını PTT şubelerinden ve Devlet Bankalarından almaktadır. Bu durumda özel bankalar çeşitli fırsat ve kampanyalar düzenleyerek emeklilerin, maaşlarını kendi bankalarına transfer etmelerini istemektedir. Her banka emeklilere belirli kampanyalar sunar. Bunların arasında faizsiz krediler veren bankalarda bulunmaktadır. Bu kredilerden hangisi sizin için daha avantajlı olacak ise bunu araştırın ve tercih edin. Emeklilere bankalar türlü alternatifler sunacaktır. Bu alternatifleri iyi değerlendirmeniz gerekir.

Garanti Bankası Emeklilere Kredi Fırsatı

Garanti Bankası da emeklilere çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Kredi almak isteyen emeklilere 36 ay vade fırsatlarıyla birlikte özel ve düşük faiz oranlarıyla kredi sağlayabilmektedir. Ayrıca maaşınıda 3 ayda bir alan kamu emeklilerine özel olarak 3 ayda 1 ödeme alabilmeleri de mümkündür. Emekli maaşınızı Garantiye taşımanız halinde geri ödemeler için şubeye gitmenize gerek kalmayacaktır. Emekli maaşınızdan otomatik olarak ödenecek ücret alınacaktır. Faiz oranları %1,20 civarlarındadır.

 Şekerbank Emeklilere Kredi Fırsatı

Şekerbank maaşını kendine taşıyan sigorta emeklilerine 2 tane çeyrek altın hediye etmektedir. Faizsiz ve masrafsız 24 aylık vade seçeneğiyle birlikte maksimum 2.400 TL bireysel ihtiyaç kredisi vermektedir.

  • Denizbank
  • İş Bankası
  • INGBank

Bu bankalarda emeklilere çeşitli kredi fırsatları sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*