çalışmıyorum kredi kartı alabilir miyim

Çalışmıyorum Kredi Kartı Alabilir Miyim ?

İnsanlar beğendiği bir ürünü veya hizmet nakit sıkıntısından ötürü direk satın alamamakta olup, kredi kartı veya kredi gibi bankacılık hizmetlerine başvurarak bunu giderebilmekte. Kredi kartı ile satın aldıkları ürünü taksitlere ve çeşitli ek avantajlara sahip olarak giderebilmektedir. Fakat kredi kartı sahibi olmanın da belli başlı kuralları vardır. Kişilerin daha önce bankalar dâhilinde bir sıkıntı yaşamaması ve buna dayalı olarak kredi notunun yerinde olması kaydı ile resmi olarak gelir belgesi sayesinde çeşitli bankalara kredi kartı başvurusu yaparak sahip olabilmekteler. Bankalar tarafından sağlanan kredi kartı sayesinde insanlar tüm alışverişlerini bankanın kişiye özel belirlediği limit sayesinde diledikleri yerde istediği gibi alışveriş yapabilmektedirler. İster tek slip veya ürüne ya da bankanın sağlamış olduğu ek avantajlar doğrultusunda dilediği ürüne ve hizmete taksitlerle sahip olabilmektedir.

ÇALIŞMIYORUM, KREDİ KARTI ALABİLİR MİYİM?

Bu konuda tüm bankalardan da alacağınız cevaba dayalı olarak maalesef hayır. Nedeni ise hiçbir şekilde resmi olarak belgelenmemiş bir gelir belgeniz yok ise ve hiçbir alanda çalışmamış aynı zaman’da da sigorta başlangıcınız yok ise hiçbir banka kredi kartı veya diğer bankacılık hizmetlerini bu durumda olan kişiler için hizmet vermemektedir. Buna daha net bir açıklama yapmak gerekirse şayet; çalışmayan kişilerin kredi kartına sahip olması için banka hesaplarının sürekli olarak para giriş çıkışı dâhilinde aktif bir şekilde kullanılması, bu tür kişilerin kredi kartı başvurularında oldukça etkili olduğunu dile getirebiliriz. Çalışmasanız dâhi, bankanın bu güvenirliğini kazanmanız halinde size kredi kartı başvurularınızda yardımcı olabilmektedirler.

ÖĞRENCİYİM KREDİ KARTI ALABİLİR MİYİM?

Çalışmayan sınıfına dâhil olan öğrencilerde aynı şekilde kredi kartına sahip olabilmektedirler. Günümüzde birçok banka öğrenciler için çeşitli faiz oranlarına sahip kredi kartlarını öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için kendilerine sunmaktadır. Faka yüksek limitleri öğrencilere sunmayan bankalar en fazla 1.000 TL’e kadar öğrenci kredi kartı desteği sunmaktadır. Öğrenciler için kredi kartı başvurusu işlemlerinde kendileri ile beraberinde getireceklerim eğitim-öğretim belgelerinin tam ve eksiksiz olması kendileri için avantaj sayılmaktadır. Buna karşın bankalar öğrencilere kredi kartı vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*