EFT Saatleri Değişti mi?

Yeni saat uygulaması ile EFT Saatleri Değişti mi?

EFT Nedir?

EFT farklı bankalar arasında para gönderme işlemi sırasında yapılan işleme denilmektedir. Aynı bankalar arasında yapılan para gönderme işlemine ise havale denilmektedir. EFT işlemini yaparak farklı iki banka arasında para gönderme işlemini yapabilirsiniz.

EFT Nasıl Yapılır?

EFT işleminin yapılabilmesi için İban numarası gerekmektedir. Para göndereceğiniz kişinin iban numarası ve ad soyad bilgileriyle para gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

EFT işlemini yapabilmek için tercih edebileceğiniz iki yol bulunmaktadır. EFT işleminizi yapabilmek için tercih edebileceğiniz ilk yol bankamatiklerden yapılan EFT işlemleri, ikincisi de internet bankacılığı kullanılarak yapılan EFT işlemlerine denilmektedir.

ATM aracılıklarıyla EFT işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız bankanızın bankamatiğinize gitmelisiniz. Bankamatik üzerinden para gönderme işlemlerine girerek, EFT işlemini tercih etmelisiniz. EFT işlemini tercih ettikten sonra İban bilgisi girişlerini yapmalısınız. Bankamatiklerden yapılan para gönderme işlemlerinde telefon numarası da gerekli olmaktadır. Doğru bilgilerin girişi yapıldıktan sonra EFT işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

EFT işleminizi gerçekleştirebilmek için tercih edebileceğiniz ikinci yol ise internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığını kullanarak EFT işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. EFT işleminizi internet bankacılığını kullanarak gerçekleştirmek istiyorsanız, öncelikle Android ve İOS telefonlarınıza bankanızın internet bankacılığı uygulamasını indirmelisiniz. İndirdiğiniz uygulama üzerinden kendinize kullanıcı hesabı açmalısınız. Açtığınız kullanıcı hesabı üzerinden EFT işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemlerini gerçekleştirmek için para göndereceğiniz kişinin bilgileri gerekmektedir.

EFT Saatleri

EFT saatleri genel olarak bankadan bankaya değişkenlik gösterse de klasik bir saati bulunmaktadır. EFT saatleri 09:00 ile 17:00 arasındadır. Bu saatler arasında yapılan EFT anında para gönderilen kişinin hesabına geçecektir. Ancak bu saatler dışında da EFT yapılabilir. Bu saatler dışında EFT işlemi yapıldığında EFT yalnızca aynı saatte geçmeyecektir. Yapılan EFT, ertesi gün EFT’nin açılış saatiyle birlikte ücret geçecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*