Borç Para Verecek Tefeci Arıyorum

Günümüz koşullarının getirmiş olduğu lüks tüketim alışkanlıkları ve bankaların bir dönemde herkese gelir durumuna bakmadan verdikleri kredi kartları maalesef herkesin borçlanmasına sebep olmuştur. Bu borçlanma yükünden kurtulamayan ve yasal takip sürecine girerek, bankalardan kırmızı kalem yiyen kişiler ise çareyi tefecilerden borç para almakta aramaktadır. Özellikle 2005-2008 dönemlerinde bir çok kişiye bankalar gelir sormaksızın kredi kartı vermiş sonrasında ise tüketim alışkanlıkları değişkenlik göstermeye başlamıştır. Son dönemlerde kredi kartı alışveriş faiz oranlarına bakıldığında ise bankaların da bu anlamda tüketicileri zor durumda bıraktıkları aşikardır. Günümüzde kredi veya kredi kartı borç batağında olan kişilere ise, kredi notu düşük sebebi gösterilmekte veya zaten kara listede adı olan kişilere bankalar kredi taleplerine red cevabı vermektedirler. Bu durum ise zor durumda olan insanları “ Borç Para Verecek Tefeci Arıyorum “ noktasına getirmiş ve son çare olarak tefecilerden senetle borç bulma arayışına itmiştir.

Borç Para Veriyorum Diyen Tefecilere Dikkat

Bazı internet sitelerinde “borç para verilir” ibaresine rastlamak mümkün. Bankalar ile arası bozuk olan, adı kara listede bulunan ve çevresinden de herhangi bir maddi destek göremeyen kişiler için son çare tefeciler olarak görülmekte. Zaten iş hayatının yorucu temposu, ek iş imkanını da ortadan kaldırmakta ve borçlarından kurtulmak isteyenlere de başka kapı bırakmamaktadır. Borç para verecek tefeci arıyorum diyen biri iseniz yazımızın altında bulunan yorum kısmına sıkıntınızı paylaşabilirsiniz. Bu sayede size ulaşacak insanlardan yardım görme şansınız bulunabilir. Fakat bu noktada oldukça dikkat etmeniz gerekmekte. Tefecilik yapan kişiler size senet imzalatacak olup karşılığında ipotek de isteyebilirler. Kesinlikle boş senede imza atılmaması çok önemli. Borçlar uzun vadelere yayılmalı ve senedin mutlaka vade tarihlerine ve tutarlarına karşılık hükmü olduğuna dikkat edilmeli.

Borç Para Verecek Tefecilerden Önce Ödeme Planı Oluşturun

Maddi anlamda bir sıkıntıda olan kişiler bir şekilde tefeci arayışına girerler. Bu durumu dile getirmesek de ve onay vermesek de insanlar zor durumda kaldıklarında maalesef en zor şartları zorlamaktadır. Tavsiye olarak şu ifadelerimize kulak vermek faydalı olacaktır. Öncelikle mutlaka senet tarihleri belli olmalı ve tutar kısmı boş bırakılmamalı. Ayrıca, borç para verecek tefeci arıyorum kısmından önce, ödeme planı oluşturulmalı ve gelir durumuna göre bir vade ve taksitlendirme yolu seçilmeli. Güvenilir olmayan kişilerden kesinlikle uzak durulmasında yarar var. Geliri aşan harcamalardan uzak durulmalı ve tefeci de olsa alınan borç mutlaka ödenecek düzeyde olmalıdır.

4 Comments Posted

  1. aldığım ihalelerin bir kısmını kendım tamamladım fakat henüz ödemeleri gelmedi .kalan ihaleleri bitirebilmem için 15.000-tl acil ihtiyacım var.çünkü yılsonu olduğu için çok acil teslim gerekiyor.bunun sonunda yıl bitmeden tum paralar ödendiği için aldığım onbes milyarıda yılsonunda faiziyle geri vereceğim.çok acil yardımcı olabilir misiniz

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*