Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar-Kişilerin kredi çekmeden önce pek çok bankayı araştırmakta ve kendi ödeme planlarına uygun bir bankadan kredi çekmektedir. Bu araştırma için fazlası ile dikkat edilmeli, çekilecek kredi miktarına göre bankanın faiz oranları iyi araştırılması gerekmektedir. Araştırmalar sonucunda da kişilerin çekecekleri oranlar belirli olmaktadır.

Pek çok banka taşıt kredisi sistemini 0 kilometre ve 2. El taşıt kredisi olarak ikiye ayırmaktadır. 0 kilometre araçlarda verilen kredi ücretleri ve faiz oranları ile 2. El taşıt kredileri ve faiz oranları farklı olmaktadır. Taşıt kredileri vade bakımında da birbirinden farklı görülmektedir. Alınacak miktara göre vade oranı belirlenmektedir. Düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar çok fazla araştırılsa da, faiz oranları haftalık değiştiği gibi bazı zamanlarda günlük olarak değişiklik göstermektedir. Bu yüzden kişilerin ihtiyaç duyulduğu anda, en uygun faiz oranı ile kredi çekmek için bankaları araştırmak gerekmektedir. Verilen krediler de kişilerin en çok dikkat etmeleri gereken konu, kendi bütçelerini bilip buna göre bir ödeme planı çıkarmaları gerekmektedir.

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Düşük faiz ile taşıt kredisi veren ilk banka İş Bankası olmaktadır. 30.000 Türk lirası ile kredi çekip, 36 ay vade ile ödemek istediklerinde %1,38 oran ile geri ödeme yapmaktadırlar. 36 ay vade ile aydan aya ödenecek borç tutarı aylık olarak 1.112,95 Türk lirası olup, faiz ile birlikte toplam borç 40.216,20 Türk lirası olmaktadır.

  • Şekerbank Taşıt Kredisi

Son zamanlarda pek çok uzmanın araştırılmalarına göre Şekerbank’ta düşük faizli taşıt kredisi veren banka olmaktadır. İhtiyaç kredisi ya da mortgage kredisi faizleri farklı olsa da taşıt kredisinde en uygun bankalar arasında yer almaktadır. Örneğin; kişiler 30.000 Türk lirası çekip 36 ay vade ile ödemek istediklerinde Şekerbank %1,26 oranında faiz işlemektedir. Aylık ödeme planları olarak 1.086,74 Türk lirası olup, toplam borç faiz ile birlikte 39.272,76 lira olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır.

  • Garanti Bankası taşıt kredisi

Düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar arasında yer alan bir diğer banka ise Garanti Bankası olmaktadır. 36 ay vade ve 30.000 Türk lirası kredi çekiminde %1,29 faiz işlenmektedir. Toplam borç 39.507,36 Türk lirası olmaktadır. 36 ay vade ile aylık ödenecek borç tutarı da 1.093,26 Türk lirasıdır.

Dipnot:Eğer 2. el taşıt kredisi alacaksanız ve 15-20.000 tl civarında ise, Taşıt kredisi yerine İhtiyaç kredisi almak daha mantıklı olabilir, İkici El Taşıt Kredisi Yerine İhtiyaç Kredisi Alın! yazımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*