Düğün Kredisi 2017 Nasıl Alınır ?

Devlet destekli düğün kredisi tüm evlenecek gençlere devlet tarafından sunulan bir kredi desteğidir ve uzun bir süredir gündemdedir. Fakat bu krediden faydalanabilmek için bir takım şartları sağlamak gerekli. Bu artlar nelerdir ve az bir süre gireceğimiz yeni senede Düğün Kredisi 2017 Nasıl Alınır ? Bu yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Düğün Kredisi 2017 Hangi Bankalarda Var?

Devlet yeni evlenecek gençlerin maddi anlamda desteklenmesi ve çeyiz parası projesi dahilinde yararlanması açısından bankalar aracılığı ile kredi vermektedir. Bu bankalardan en başta gelenler ise; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şeklindedir. Halk arasında evlilik kredisi olarak da adlandırılan bu teşvikten yeni evlenecek gençler düğün,nişan,beyaz eşya ve çeyiz gibi bir çok gideri karşılayacak parayı kullanabilir. Düğün kredisi 2017 senesinde de yine bir takım şartları sağlayan gençlere verilecektir. Bu kapsamda kredi detaylarından bahsedersek;

Düğün Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Öncelikle yukarıda ki saymış olduğumuz bankalardan bir mevduat hesabı açmanız gerekmekte. Ve bu açacağınız hesaba en az 3 sene para yatırmanız gerek. Bu açtırdığınız hesapta biriken paranın üstüne devlet 5 Bin Lira bir düğün kredisi imkanı verecektir. Bunun için şu şartlar aranmaktadır;

  • 18-24 arası bir yaşta olmanız eğer ünv. Mezunu iseniz 27 yaşını geçmemiş olmanız gerek
  • Sabıka kaydınızın temiz olması şartı aranmaktadır.

Faizsiz evlilik kredisi nasıl alınır sorusuna cevap ise, bu bankalara gençlerin kendileri başvuracağı gibi aile bireyleri de başvurabilir. Başvuru sonucu olumlu görünen kişiler, banka hesaplarına yatıracağı aylık veya 3 aylık dönemsel olarak yatıracağı paranın üstüne en az 3 yıl sonra devlet tarafından verilecek katkıdan faydalanabilir.

Evlenmek için kredi istiyorum diyen kişilere Düğün Kredisi 2017 Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Yazımızda yanıt vermeye çalıştık, herhangi bir soru için yorum bölümünden finans uzmanı arkadaşımıza ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*