döviz hesabından hesap işletim ücreti almayan bankalar

Döviz Hesabından Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Bilindiği üzere bankalar, bireylerin nakitlerini sakladıkları, alım-satımlarını yaptıkları ve aynı zamanda maaşlarını çektikleri özel teşvikli kurumlardır. Yani bankalar bizlerin nakit konusunda en büyük güvencesi konumundadır. Ayrıca bankalar sadece Türk Lirası değil de, diğer paralar için de hesap açmaktadır. Diğer ülkelerin para birimleri ile alışveriş yapabilmek için, döviz hesapları tercih edilmektedir. Aslında genel olarak bu hesaplara, Döviz Hesapları denmektedir. Birçok birey döviz hesaplarını yatırım yapmak için tercih eder. Bu hesaplar vadesiz Döviz hesapları olarak da geçer. Yani bu hesaplar üzerinden döviz alım-satım yaparak, kar elde eden birçok yatırımcı birey vardır. Fakat en çok sorulan sorulardan bir tanesi de, hangi bankaların bu döviz hesapları için hesap işletim ücreti almadığı yönündedir. Sizler için döviz hesabından hesap işletim ücreti almayan bankalar’ı araştırdık ve detaylı olarak yazımızda aktardık.

  • Enpara Döviz Hesabı

Enpara.com kısa bir zaman önce hayatımıza girmişv e QNB Finansbank destekli bir kuruluştur. Son zamanlarda hesap işletim ücreti, havale/eft vb gibi ek ücretleri almaması sebebiyle, birçok birey bu kuruluşun hesaplarını kullanmaya başlamıştır. Enpara.com döviz hesapları konusunda da bir farklılık yaratarak, hesap işletim ücreti konusunda büyük bir avantaj getirmiştir. Bu hesaplardan hesap işletim ücreti alınmadığı gibi, 1 dolarlık işlem bile yapabilirsiniz. Enpara ile her bir döviz çeşidinden birer tane olmak kaydıyla; TL, USD ve EURO cinsinden farklı farklı hesaplar açabilirsiniz.

  • Yapı Kredi Nuovo

Nuovo projesi adı altında, Yapı Kredi bankası adeta bir yenilik yapmıştır diyebiliriz. Yapı Kredi bankası bilindiği üzere hesap işletim ücreti konusunda sert bir tutum gösteren bankadır. Yani bu ücreti kesinlikle alıyor. Fakat hesabınız Nuovo hesabı ise, bu ücreti vermek zorunda değilsiniz. Yani bu hesapta hiçbir şekilde hesap işletim ücreti alınmıyor diyebiliriz.

döviz hesabından hesap işletim ücreti almayan bankalar

  • CEPTETEB

Teb bankası mobil bankacılığı geliştirmek ve kullanıcı sayısını arttırmak için, CEPTETEB uygulamasını geliştirmiştir. Mobil uygulama ile hesap açarsanız ve bu hesap da döviz hesabı olursa, hiçbir şekilde hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Yani 1 Euro, 5 Euro gibi ufak tutarlarda bile alım yapabilir ve uygun oranlardan satışını gerçekleştirebilirsiniz.

OTOMATİK ÖDEME VEREREK HESAP İŞLETİM ÜCRETİNDEN KURTULABİLİRSİNİZ !

Eğer sizlerin aktif olarak bir bankada hesabınız varsa ve ek olarak döviz hesabı açmak istiyorsanız, hesap işletim ücreti ödemesi yapmak zorunda değilsiniz. Yani bankaya giderek 1-3 adet otomatik ödeme talimatı verirseniz (Elektrik, su, internet, telekom vb) sizlerden döviz hesabınız için hesap işletim ücreti alınmaz. Yani otomatik ödemeyle hesap işletim ücreti açığını kapatırsınız. Ayrıca hatırlatmak isteriz ki otomatik ödeme talimatı vermek, sizlerin kredi notunuza da yüksek katkı sağlayacaktır. Her banka bu olanağı sağlar ve döviz hesabı açtığınız banka ile görüşmenizi öneririz. Ayrıca bir önceki yazımız olan Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2017 yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

1 Comment Posted

  1. Kuveyt Türk Katılım Bankasında herhangi bir hesap türünden işletim ücreti alınmıyor ve Garanti Bankasının eski adıyla iGaranti, şimdiki adıyla GarantiOne adlı uygulamasıyla açılmış bütün hesaplardan işletim ücreti alınmıyor. Bunlarında eklenmesi yararlı olur. Yazınız için teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*