Burgan bank EFT saatleri 2018

Burgan Bank EFT saatleri 2018

Türkiye’de uluslararası düzeyde hizmet veren bankalardan birisi olan Burganbank 2012 yılında kurulmuştur. Eskiden bilinen adıyla TekfenBank’tır. Banka kurulduğu günden bu yana da özellikle bireysel müşteri hizmetleri noktasında önemli bir gelişme kaydetmiştir. Banka müşterilerine, mevduat hesabı, yatırım ve kredi gibi hizmetler sunmasının yanı sıra aynı zamanda yurtiçinde ya da yurtdışında müşterilerine para transferi hizmeti de sunabilmektedir. Bu anlamda Burganbank her banka gibi haftanın belli günleri ve saatlerinde para transferi sağlayabilmektedir.  Burgan bank EFT saatleri 2018 yılı itibariyle başlangıç saati olarak 09:00 kapanış saati olarak ise 16:30’u belirlemiştir. Müşterileri bu saat dilimleri içerisinde hafta içinde EFT talimatlarını verebilirler.

Burgan Bank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Banka müşterilerine hizmet verirken 7/24 desteğini sürdürür ancak her bankanın olduğu gibi Burgan Bank’ın da EFT saatleri vardır. Bu saatler arasında yapılacak olan para transferi işlemlerinde en geç 10 dakika bir gecikme ile karşı hesaba paranın yatırılması sağlanabilir ancak her bankada olduğu gibi en geç teslim süresi 30 dakika olarak belirlenmiştir. Bankadan EFT işlemini yaptınız ancak yarım saat sonunda karşı hesaba para transferi gerçekleşmemiş ise bu durumda müşteri temsilcisi olan 0850 222 8 222 numaralı telefonu arayı sorgu işleminizi de buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalar genelde resmi tatillerin dışında ve haftasonu haricinde EFT saatleri içerisinde para transferlerine önem vermektedir. Bu anlamda göndermiş olduğunuz para konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak haftasonunda yapılacak olan bir EFT talimatı pazartesi gününe sarkacaktır. Bunun içinde müşterilerin bilmesi gereken EFT saatleri oldukça önemli bir konudur.

Burgan Bank EFT Ücretleri

Bankalar EFT işlemlerinde müşterilerinden ücret talep ederler bu anlamda ise Burgan Bank belli bir oranda EFT ücreti talep eder. Bu durum göndermiş olduğunuz rakama göre değişiklik kazansa da minimum 40 TL ile 400 TL arasında değişiklik gösterebilecektir. Ancak işleminizi çağrı merkezleri üzerinden gerçekleştirmek isterseniz bu durumda banka sizden 15 TL bir transfer ücreti alacaktır. İnternet şubesi üzerinden EFT transferlerinde ise banka 3 TL almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*