Borç Kapatma

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi ile beraber dağınık bir şekilde farklı yerlere olan borçlarınızı borç kapatma kredisi veren bankalardan bu krediyi alarak kapatabilir ve tek bir yerde toplayabilirsiniz. Belirli nedenlerden dolayı zamanla ertelemek zorunda kaldığınız borçlarınız bankalar tarafından yasal sürece götürüle bilir. Bu nedenle kafanızı rahatlatmak adına kredi ve kredi kartı borcunuzun yapılandırmasını yaparaktan sorunlardan kaçınmış olursunuz.

Zamanla ödenmeyerek yükselen kredi borçları yasal takibe girebilir böylece kişiler psikolojik olarak etkilene bilir ve parasal anlamda zor duruma düşebilirler. Bu sebeplerden dolayı bankalar borç kapatma kredisi gibi bir çözüm yolu geliştirmişlerdir.  Bankaların bu krediyi verme amacı boçlarını ödeme isteğinde olan kişilerin borçlarını tek bir bankada birleştirmek ve vadenin uzatılması böylece borçluya ödeme kolaylığı sağlanması amaçlanır.

Borç Kapatma Kredisi İçin Hangi Banka Tercih Edilmeli

Borç kapatma kredisine başvururken çalışmakta olduğunuz borçlarınızın bulunduğu bankayı tecih etmeniz tavsiye edilir. A bank da bulunan bir borcunuz için B banktan çekeceğiniz borç yapılandırma kredisi sizi yeniden zor duruma düşürebilir. B bankası seçeneğine A bankasının sizin bütün borçlarınızı borç yapılandırma kredisi ile bir araya toplamayı reddettiği durumlarda seçmeniz önerilir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Qnb Finansbank, Ziraat Bankası, Denizbank, YapıKredi, Şekerbank, TEB, Vakıfbank, Garanti bankası ve INGBank borç kapatma kredisi seçeneği sunan bankalardır. Borç kapatma kredisini sunan bu bankalar borçlunun başvuruda bulunmasının üzerine borçlu kişinin istediği borç kapatma kredisinin öğrenip, borç başka bir bankada ise o banka ile irtibata geçerek istenen parayı borçlunun hesabına ödemekteler.

Borç Yapılandırma Kredisi İçin Gerekli Evraklar

  • Borç başka bir bankada ise hesap durumu belgesi
  • C Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • İşyeri sahibi iseniz işyerinizin ticari evrakları
  • Son 3 ay içerisinde gelen bir elektrik, telefon veya doğalgaz faturası
  • Maaşlı bir çalışan iseniz maaş yazınız
  • Borcun yüksek bir meblağ olması halinde ipotek talep edilir. İpotek olarak göstereceğiniz şeye ait belgeler.
  • Kefil gösterilmesi halinde ise sizin için istenen evraklardan birde onun için gerekli.

Sicil Affı ve Kredi Kartı Yasası İle Tüm Bankalar Borç Yapılandırıyor

Sizlerde duymuş olacaksınız ki Devlet tarafından çıkartılan yasa ile kredi kartı borçlarının ve de kredi borçlarının yapılandırılması ve sicil affı imkanı sunuldu. Bankalara kredi kartı borcu olan kişiler bu yasa ile beraber mevcut borçlarını 72 aya kadar yapılandırma imkanına sahip olacaklar.

Borç Kapatma Kredisi Alabilmenin Şartları

Borç kapatma kredisi kapsamında olup kapatılma imkanı olanlar kredi kartı borcu, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisidir. Konut kredisi bunların içinde yer almamaktadır. Kapatma işlemi sırasında borcun bir kısmının kapatılması gibi bir seçenek bulunmamaktadır kapatma işleminin gerçekleşebilmesi için ancak tamamının kapatılıyor olması gerekmektedir. Borç kapatma kredisi kapsamında yapılan para transferlerinden EFT işlemlerinden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*