arsa-kredisi-veren-bankalar

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Genelde yatırım amaçlı alınmakta, arsa kredileri. Kredileri arsa alırken yatırım amacıyla kullanacağınız gibi kendinize has müstakil ev, bağ, bahçe içinde kullanabilirsiniz. Çeşitli amaçlara uygun olarak çekebileceğiniz bu kredide ortak olan tek şey arsa almak gerisi size kalmış. Bu kredileri her banka vermemektedir. Sizlere 2017 yılında arsa kredisi veren bankalar tablosunu göstererek, krediyi nasıl alırsınız nasıl başvuru yaparsınız ve gereken belgeler gibi çeşitli konularda detaylı bilgiler sunacağız. Şimdi tüm detayları görmek için başlıkları sıra sıra takip edebilir ve size uygun olan bankaya müracaat edebilirsiniz.

İş Bankası Arsa Kredi Hizmeti

İş Bankası Arsa Kredisi müşterileri tarafından vermiş olduğu özel ve avantajlı kredi  yükümleriyle oldukça mutludurlar ve İş Bankası, arsa kredisi konusunda Türkiye`de adı üst sıralarda olan bir bankadır. Banka satın alacağınız arsaya bir ekspertiz gönderir ve bu yolla arsanın rakamsal değerini öğrenir, öğrenilen bu rakamın %50 sine kredi verir. 100 bin TL bir arsaysa 50 bin TL kredi imkanınız vardır. İş Bankasının size tanıdığı imkanlarla istediğiniz şeyleri, düşlediğiniz hayalleri gerçekleştirebilme imkanınız vardır.

İş Bankasının size sunduğu bu kredide %1,40 oranında bir faiz değeri vardır. Kredilerde maksimum 60 aya kadar taksitlendirilebiliyor. Bu şekilde en uygun şekillerle kendinizi zora sokmadan işlerinizi halledebilirsiniz.

Ziraat Bankası

Arsa kredisinin verilmesini destekleyen  ve bu işi uzun zamandır yapan Ziraat Bankası 2016 yılından bu yana 2. sıradadır. Arsa kredisini müşterilerine en güzel şekilde takdim eden Ziraat Bankası işlerini son sürat devam ettirmektedir. Ziraat Bankası da İş bankası gibi ekspertiz değerinin %50`sine kredi verebilmekte ve bunun yanında Ziraat Bankası faiz oranı İş Bankasına göre %0,05 oranında daha az faiz istemektedir bu oranda %1,35`tir. bu 0,05 fark bile paranın geri ödeme küsuratını oldukça azaltmaktadır. Ziraat Bankasının bu yardımıyla istediğiniz arsaya sahip olabilir ve hayallerinize göre süsleyebilirsiniz. Başvuru işlemleriniz için en yakın Ziraat Bankasına müracaat edebilirsiniz.

ŞekerBank

ŞekerBank arsa hizmeti de sunmakta üstelik bu hizmette dikkat çekici unsurlar göz önünde. Göz önünde olmasının sebebi uzun vadeli geri ödeme imkanlarının var olması. Bu imkanı vererek bir yerden eksiltmiştir o da Ekspertiz değerindeki düşüş; yaklaşık olarak arsa değerinin %45`i kadarına ŞekerBank arsa kredisi vermektedir. Müracaat için gerekli olan belgeler olmazsa olmaz nüfus cüzdanı, gelir belgesi, arsaya ait tapu veya kopyası ve ikametgah. Belgeler hazır olunca, satın almak istediğiniz arsa için ŞekerBank şubesinden kredinizi temin edebilirsiniz.

Albaraka

Faizsiz Banka olarak adını duyurmuş olan Albaraka Türk, satın almak istediğiniz bankayı satın alıyor ve size uzun vadeli dönemlerle uygun ve cazip bir fiyata, kredi öder gibi satıyor. Hayallerinize kolayca erişebilmenize yardımcı olan Albaraka Türk şubeleri  geçerli olacak bu arsa alım sürecini 60 ayla sınırlandırmıştır. Kar payını da %1,40 olarak belirlemiştir. Albaraka Türk arsa kredisi müracaatınızı şubeleriyle sağlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*