Borç Bitirme Kredisi Nedir?

Günümüz şartların da geçinmek gerçekten zor. Herkesin bir çok bankadan almış olduğu kredi kartları çektiği krediler ödediği taksitler var. Bilinçli hareket edildiğinde elbette fayda sağlayan bu ürünler ne yazık ki bir müddet sonra hiç planda olmayan harcamalar nedeni ile borç batağı haline de getirebiliyor insanı. Fakat aslında en büyük sıkıntılardan bir tanesi de, çok kredi kartı ve kredi taksitleri olunca takibinin de zor olması. 1 TL borç olan kredi kartında ki ödeme gecikmesi bile bir anda her şeyi tepetaklak edebilir. O nedenle borçların tek yerde toplanması en mantıklısı. Borç transfer kredisi, borç kapama kredisi, borç yapılandırma veya diğer adı ile borç bitirme kredisi Nedir? Borçlarınızı tek bir yerde toplama ve takip etme şansına sahipsiniz aslında. Çok geç kalmadan kredi başvurusu yapmanız sizi olumsuz gelişmelerden koruyacaktır.

X bankası kredi kartına 500 TL, Y bankasından çektiğiniz krediye 400 TL taksit ödüyorsunuz, diğer bankadan aldığınız kredi kartı da var, ara sıra da onu kullanıyorsunuz. Böylece dağılan borçların hem takibi zorlaşıyor hem de ödemesi. Borç bitirme kredisi ile bütün borçları tek bankaya toplayabilir ve rahatça ödeyebilirsiniz. Bu aşamada tek dikkat etmeniz gereken bankaların borç kapama kredisi faiz oranları.

48 Ay Vadeli Borç Bitirme Kredisi

Borç bitirme kredisi yani borç transfer kredisi olarak da geçen bu kredi çeşitleri bir çok bankada mevcut, farklı isimlerde olsa da aslında borç yapılandırma olarak bilinir. İhtiyaç kredisi özelliği taşır. Her kredide olduğu gibi borç yapılandırması yapmanız için de kara listede isminizin olmaması ve borçlarınızın gecikmede olmaması gerekmektedir. Tabi burada kredi notunun da önemini vurgulamak zorundayız zira kredi notu düşük olanlara kredi imkanı maalesef olmuyor. Borç bitirmek için çekeceğiniz bu kredi, eski kredilerinizin kapatılıp yeni kredi çekeceğiniz anlamı taşır ki, her kredi başvurusunda olduğu gibi burada ki durumda da kredi başvuru koşullarını sağlamış olmalısınız.

Borçlarınızı 72 Ay Yapılandırma İmkanınız Var

Borç bitirme kredinizi 48 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi formatında alabileceğiniz gibi, kredi kartı borçlarınız için 72 ay yapılandırma imkanınız da bulunmakta. Vade uzun olduğu için faiz oranları oldukça yüksek çıkacağından pek önermediğimiz bir yöntem. Fakat ödeme güçlüğü çekiyorsanız da taksitlerin miktarı küçüleceği için en son çare olarak seçilebilir.

Özellikle kredi faiz oranlarını iyi incelemelisiniz. Borç bitirme kredisi yada diğer adı ile borç temizleme kredisi alırken, borcunuzun çok üstünde bir rakam çıkabilir. Bankalardan detaylı bilgi alarak karşılaştırma yapmanız da fayda olacaktır.

Borç Bitirme Kredisi Veren Bankalar

* Borç Transfer Kredisi Finansbank

Diğer bankalara olan borçlarınızı transfer ederek borç kapama kredisi kullanabileceğiniz bankalar arasında Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, QNB Finansbank* ve Ziraat Bankası önereceklerimiz arasında.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*