Kredi Notu Düşük Olana Kredi Alma Rehberi

Geçmişte çok az da olsa bankacılık sektöründe işlem yapmış ve 18 yaşını doldurmuş her bireyin bir kredi notu bulunmaktadır. Finansal geçmişiniz ile alakalı olan kredi notu, bu finans geçmişinizde yapmış olduğunuz tüm bankacılık işlemlerine bakarak ortaya çıkarılan bir puanlama sistemidir. Kredi notu geçmiş ile alakalı olmasının yanı sıra gelecek finansal hareketlerinizi de etkileyeceği için bir bakıma gelecek için de çok önemli bir faktördür. Bankalar sizin kredi veya kredi kartı gibi taleplerinizde ilk olarak sizi tanımak için kredi notunuza bakacaklardır. Bu kredi puanınıza göre size olumlu veya olumsuz cevap vereceklerdir. Önemli olan kredi notunuzu yüksek tutmak ve kredi notunuzun düşmesine sebebiyet verecek finansal hatalardan kaçınmaktır.

Finansal geçmişi düzgün olan her birey kredi çekerken kolaylıkla bankalar ile iletişime geçerken kredi notu düşük olan kişiler için durum biraz farklıdır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar var mıdır ? Kredi notu düşük kişilerin hiçbir şekilde kredi çekme imkanı yok mudur ? Kredi notu ülkemizde  4 farklı grup ile incelenir bunlar sırası ile 1.grup yani çok riskli olan grup, 2.grup az riskli, 3.grup iyi puana sahip olan grup ve 4.grupta ise risksiz grup puanı çok iyi olan grup yer alır. İlk iki grup içerisinde yer alıyorsanız yani riskli gruplardan birine tekabül eden bir kredi notunuz var ise bankalar size biraz temkinli yaklaşabilirler ve çoğu bankadan kredi talebinize de red cevabı gelir. Birinci grupta olan ve çok riskli tabir edilen puanınız var ise herhangi bir bankadan kredi çekmeniz olanaksız hale gelecektir. İkinci grupta ki az riskli bölümde yer alıyorsanız biraz şansınız olabilir. Kredi notu düşük olmasına karşın herhangi bir teminat yada güvence gösterebilirseniz bankalar bu güvencelerinize ipotek karşılığında sizlere kredi paketlerinden faydalanmanız için yardımcı olabilirler. Bu güvenceler herhangi bir gayrimenkul , arsa , yada araba olabilir. Ayrıca kredi notu düşük olan kişilerin kredi notu yüksek olan kişileri kefil göstererek de kredi alma şansları vardır.

Fibabank kredi notu düşük olan ve çok riskli gruptan ziyade risk durumu orta olan tüketicilere kredi imkanı sunan bankalardan bir tanesi. Fibabank ihtiyaç kredisi faiz oranları ve örnek ödeme tablosu aşağıda bilginize sunulmuştur. 48 ay vade imkanları ile faydalanabilmeniz için kredi notunuzun çok riskli olmaması gerekir ve kredi başvurunuzun onaylanması için 10.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunmanız, olumlu sonuçlar almanız açısından yararlı olacaktır.

fibabankihtiyackredisi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*