Bankaya Gitmeden Sıra Numarası Alın

Teknoloji geliştikçe her geçen gün bir yenilik daha bizleri karşılıyor, bu gelişime ayak uyduran sektörlerin başında da bankacılık sektörü geliyor. Bankalar önce ATM makineleri ile teknolojiye adım atarak günümüzün teknolojik temellerini attılar ardından internetin yaygınlaşması ile wap bankacılığı, internet bankacılığı gelişti ve gelinen son noktada artık bankalar cep telefonlarına kadar sığdı. Bir çok işlem artık mobil bankacılık ile anında ve her yerde kolaylıkla yapılabiliyor. Her geçen gün daha farklı bir sistem ile hayatı kolaylaştırmaya çalışan bankalardan Garanti Bankası bir ilke imza atarak “ Bankaya Gitmeden Sıra Numarası Alın ” sloganı ile, şubede gerçekleştireceğiniz işlemler için daha önceden sıranızı belirlemenizi sağlıyor. Bu yeniliği 20 yıl önce düşünseydiniz “imkansız” diyebilirdiniz ama artık her şey digital hal aldı ve buna yeni nesil daha çabuk entegre olmakta ve benimsemekte. Bu alanda gelinen son nokta yok, virgül koyarak devam ediliyor.

Her ne kadar bankacılık işlemlerinin bir çoğunu mobil bankacılık veya internet bankacılığı ile gerçekleştiriyor olsak da bazı işlemler için mecbur bankaya gitmemiz gerek ve özellikle de teknoloji ile barışık olmayan bir çok insanımız halen eski alışkanlıklarına devam etmekte, banka şubesi olmadan hiçbir işlem yapmamakta. Hal böyle olunca, bankada sıra numarası alıp beklemek de sıkıcı bir hale geliyor. Özellikle de sıra numarası aldığınız bankanın müşterisi değil iseniz yarım gününüzü gözden çıkarmalısınız.

Artık zaman kaybına son veren Garanti Bankası bankaya gitmeden sıra numarası sistemi sayesinde müşterilerine müthiş bir kolaylık getirdi. Yapmanız gereken tek hamle, Garanti cep şubesi mobil uygulamasını indirmek.

Nasıl Sıra Numarası Alınır ?

image1

Öncelikle Garanti Bankası cep şubesi uygulamasını açıyoruz, resimde de görüldüğü üzere sizi karşılayan güzel bir arayüz ile, sağ altta bulunan “atm/şube” ikonuna tıklıyoruz

image2image3

Daha sonra “randevu işlemleri” adımını seçiyoruz. Ve “randevu al” ikonuna tıklayarak gelecek ekrana geçiyoruz.

image4

Bu ekranda hangi işlem için randevu alacağımızı, gişe mi yoksa müşteri temsilcisi ile mi işlemimizi tamamlayacağımızı, işlem yapacağımız şubenin ismini, randevu tarihini ve saatini oluşturuyoruz ve “devam” tuşuna tıklıyoruz. Ardından gelen ekrandan bilgilerimizi tekrar gözden geçirip “onayla” butonuna tıklıyoruz ve randevumuz hazır.

image5 image6

 

İsterseniz belirttiğiniz saat aralığında giderek banka şubesinden biletinizi öncelikli alabilirsiniz isterseniz yine uygulama üzerinden bilet işlemleri adımını takip ederek sıra biletinizi alabilirsiniz. Tavsiyemiz, şubeden bileti almanız bu sayede geç gitseniz bile sıranızı kaybetmemiş olursunuz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*