Bana Kredi Çıkmaz Diyenlere Müthiş Tüyolar

Bankaların kredi çekerken istedikleri kriterler mevcuttur, bu kriterler doğrultusunda bankalar kredi onayı verir veya vermezler. Bankaların baktıkları kriterler neler ? Bana neden kredi çıkmıyor ? Bana kredi çıkar mı ? Ne kadar kredi kullanabilirim ? İşte; Bana Kredi Çıkmaz Diyenlere Müthiş Tüyolar .

Bankaların Kredi Onayı Vermesi

Öncelikle, bankaların nelere dikkat ettiğini bilmek gerekir. Kredi başvurusundan önce bu detaylara dikkat ediniz. Nedir bu detaylar ? Bankalar, kredi çeken kişide öncelikle bir gelir ararlar. Düzenli ve SGK kurumuna bağlı, uzun yıllar çalışma hayatı olan kişiler bankaların öncelikli tercihidir. Özellikle, memur ve emekli kısmı bu kapsamda en gözde müşteriler olmasının sebebi budur. İkinci olarak dikkat ettikleri ise kredi notudur. Kredi notu içerisinde bir çok veri barındırdığı için, bankalar açısından bu puanlama çok önemlidir. Kredi notu; geçmiş mali verileri bankaların önüne sunar ve size verilen güven notunun, kredi verilir mi verilmez mi noktasında karar verme aşamasını kolaylaştırır. Kredi notu 1500 ve yüksek olan kişilerin kredi çekmeleri kolaydır. Bankaların kredi çekmek isteyen kişilerde baktıkları bir diğer veri ise borç durumu ve mal beyanlarıdır. Özellikle kredi başvurusu yapan kişi çalışmıyor ise, bankalar bir ipotek isterler. İpotek bazı bankalarda arsa da olurken genelde ev, araba gibi değerli mallara konur. Çalışan kişilerde üzerlerine kayıtlı bir ev var ise daha büyük kredi miktarları için evi ipotek olarak gösterebilirler. Bankalar genel olarak ilk başta bu detaylara bakarlar ve tabi çekilecek olan kredi miktarı, vadesi gibi unsurlar da göz önünde bulundurulur.

Bana Kredi Çıkmaz Demeyin Müthiş Tüyolar Hemen Uygulayın

  • Öncelikle mutlaka kreid başvurusundan önce kredi notunuzu öğrenin. Kredi notunuzu KBB resmi kredi notu öğrenme sitesinden, bankaların internet bankacılığı servislerinden veya GSM operatörleri tarafından sağlanan risk raporu öğrenme servislerinden sorgulatabilirsiniz. Bazı kesimlerce merak uyandıran şu konuyu da yazalım; kredi notu sorgulaması kredi notunu düşürür mü ? Kesinlikle hayır. Çok sık kredi notu sorgulaması notunuza olumsuz bir etki yapmaz, kredi notunuzu çok sık kredi başvurusu yapmak düşürür. Bu nedenler, kredi başvurusu öncesi mutlaka kredi notu sorgulaması yapınız eğer puanınız riskli bölümde ise ( genelde 1300 ve aşağısı kabul edilir ) kredi notu yükseltme teknikleri ile öncelikle kredi notunuzu yükseltiniz.
  • Kredi notunuzu öğrendikten sonra, kredi notunuza göre bankaların ortalama ne kadar kredi verdiklerine bakınız. Örneğin; kredi notu 1900 olan ile 1200 olan, aynı kredi miktarını alamaz. Bankaların kredi notuna önem verdiklerini unutmayın, kredi notunuz düşük ise daha az miktarlı kredilere başvurmanız önemlidir.
  • Belgelenebilir maaşınızın kaç liraya kadar kredi kullanabileceğini hesaplayın. Bunun için yapmanız gereken, kredi taksit tutarlarının maaşınızın yarısını geçmemesine dikkat etmek. Kredi notu 1200-1300 arası olan kişilere örnek niteliğinde bir başvuru aşaması düşünelim. 5.000 TL kredi başvurusunda bulunmak en uygun olandır. Bu krediyi düzenli ödemeler ile bitirdikten sonra kredi notu en az 200 puan artacaktır. Önemli olan kredi taksitlerini düzenli ödemek ve krediyi kullandığınız bankadan kredi kartı almak ve yine kredi kartının da ödemelerini gününde gerçekleştirmek. Amaç kredi notunu yükseltmek ise; kredi kartını kullanmayaı sevmeseniz de mutlaka endin ve kullanmasanız da kapattırmayın.
  • Bana Kredi Çıkmaz Diyenlere Müthiş Tüyolar yazımızda son olarak, kredi verme konusunda daha isekli bankalara yönelin. Bazı bankaların baktıkları prosedürler daha esnek olabiliyor. Örneğin; QNB Finansbank, Altarnatifbank ve Odeobank bu konularda daha esnek olabilmekte. Mutlaka araştırma yaparak hangi bankaların kredi konusunda daha esnek olduğuna bakınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*