Bankacı Maaşları 2018 Yılı Öngörüleri

Bankacı Maaşları 2018 Yılı Öngörüleri

Türkiye’de bazı sektörler var ki bu sektörlere girdiğinizde aç kalmak gibi bir olanağınız olmadığı gibi aynı zamanda da sizin neredeyse yedi sülalenizi ihya edecek maşlara sahiptirler. İşte bu anlamda Türkiye’de en dolgun maaşlı çalışan kesim hangisidir derseniz bankacılık sektörünü gösterebiliriz. Elbette ki bankacılık sektörü içerisinde de her çalışan aynı maaş ücretini almıyor ancak piyasanın geneline baktığımız zaman sizi memnun edebilecek bir düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.  

Bankacı maaşları genellikle yüksek dedik ancak bir de çalışma koşullarına baktığımız zaman ciddi bir gayret sarf ettiklerini de görebiliyoruz. Bunu şu şekilde açıklamak gerekirse insan bedeninin yorulması durumunda akşam dinlendiği zaman yorgunluk bir nebze de olsa ortadan kalkabilecektir. Ancak fiziki yorgunluktan ziyade beyin yorgunluğunu düşündüğünüzde bir insana ciddi derece de rahatsızlık verebileceği gibi tüm bedeninin de alt üst olmasını sağlayabilecektir. Bu nedenle de bankacılar her ne kadar yüksek maaş alıyor olsalar da aslında çalışma şekilleriyle kazandıklarını hak ediyorlar demek yerinde bir açıklama olabilecektir.  

Bankacıların maaşları da tıpkı kamu kurum ve kuruluşlarda olduğu gibi her yıl düzenli olarak artış yapılıyor. Bu da şunu gösterir işe başladığınız bir maaşla yıllar boyunca çalışmazsınız. Sürekli ve kademeli olarak artan bir maaşınız olacaktır. Aslında insanların çalışma hayatı içerisinde bankacılığa bu kadar büyük önem vermesi de bundan kaynaklanmaktadır. İş yükü her ne kadar fazla da olsa maaşınız gününde ve saatinde hesabınıza yatacaktır.  

Bankacılıkta hassas olan bir konu var ve genelde her banka çalışanı bunu bir sıkıntı olarak algılar maaşlar birbirinden farklılık göstermektedir. Bazı personeller aldıkları maaşlardan memnun olsalar da bazılarının bu durumdan memnun olmadıkları bilinir.  

Bankacılık sektöründe maaşların belirleyici faktörü görev aldıkları pozisyonlardır. Eğer ki önemli bir pozisyonda görev alınıyorsa o zaman alınan maaş da ciddi derecede fark olacaktır. Daha önemsiz görevlerde çalışan personeller daha düşük ücretler alırlar. Fakat bu sizin bankacılık sektöründe kariyer yapmanızın önünde bir engel değildir. Bankacılıkta ilerleme ve kariyer yapabilmek gibi bir durum söz konusu olacaktır. Bunu sizin eğitiminizden tutunda, mesleki tecrübenize ve yabancı dilinize göre değişiklik olacak demektir. Buradan hareketle söylemek gerekirse bankacılık sektörü içerisindeyseniz ne kadar maaş alabileceğinizi de az çok kendiniz tayin edebilirsiniz.   

Bankacı Maaşları

Bankacılıkta Üniversite Okunur mu? 

Sorumuzun yanıtına direk olarak evet diyerek başlayabiliriz. Çünkü bankacılık konusunda bir üniversite bölümü vardır ve burayı bitirmeniz gerekir. Özellikle yüksek mevkilerde görev almak istiyorsanız bu bölümleri mutlaka bitirmeniz gerekir. Bunun yanı sıra iyi bir yabancı dil de sizi bulunduğunuz pozisyondan yukarıya doğru taşıyacaktır. Hatta ne kadar çok dil bilirseniz sizin için o kadar avantajlı olacaktır. Bankacılık günümüzde de eskiden de ve bundan sonrada hiçbir zaman ölmeyecek olan meslekler arasındadır. Çünkü Türkiye’de bankaya işi düşmeyen bir insan daha yoktur. Herkes banka ile muhatap olduğu için bu sektör daima hareketli ve canlıdır. Sektördeki canlılık sizin iş bulma olanaklarınızı da artırır bugün sürekli olarak banka şubeleri açılmakta ve personel ihtiyacı giderilmek için ilanlar verilmektedir. Dolayısıyla belli bir yaştaysanız kariyer planlamanızı bankacılık yönüne çevirmeniz sizin menfaatinize olacaktır. 

Bankacı Maaşları 2018 

Toparlayacak olursak 2018 yılı öngörüleri içerisinde bir banka çalışanı aşağıdaki rakamlarda ücret almaktadır. 

Banka görevlerine göre maaş dağılımı ise; 

Gişe görevlisi: 1.600-2.200 lira maaş 

Gişe asistanı: 1.800-2.500 lira maaş 

Banka müfettişi: 3.000-7.000 lira arasında maaş 

Şube müdürü: 8.000-18.000 lira arası maaş 

Genel Müdür: 50.000-100.000 lira arasında maaş 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*