Banka Kredi Vermedi Para Bulmam Gerek

Banka Kredi Vermedi Para Bulmam Gerek diyenlerin sayısı gün geçtikçe artmakta. Özellikle 2016 yılında yaşanan ekonomik durgunluk sonrası 2017 yılı için umutlar sürse de, şu an için sıkıntılı süreç devam etmekte. Daha önce çekilen krediler ve harcama yapılan kredi kartlarının borçlarında maalesef düzensiz ödemeler artmış durumda. Bankalara yapılan çoğu başvuru bu nedenle reddedilmekte peki başka nerelerden para bulunabilir? Daha fazla ayrıntı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bankaya yapılan kredi başvurusunun red alması çok sık rastlanan bir durumdur aslında ve sonucu olumsuz olan başvuru için de yapılacak pek bir şey yoktur. Çok sıkıcı bir durum olsa da banka dışında başka alternatiflere başvurulabilir.

Banka Neden Kredi Vermez?

  • Kredi notunun çok düşük olması dolayısı ile banka kredi başvurularına red cevabı verebilir. Kredi çekerken en önemli unsurlardan birisi kişinin kredi notu seviyesidir. Kredi notunuzun en az 1300 seviyelerinde olması gerekmektedir.
  • Gelir seviyesi düşük olan kişilere de banka kredi vermekten kaçınır. Düzenli ve yüksek gelir bankaların aradıkları ikinci kriterdir.
  • Kefil gösterilememesi veya sunacak bir ipotek olmaması da kredi çekememenizde ki sorunlardan bir tanesidir. Banka der ki; kredi notun düşük, gelirin az o zaman bana bir ipotek ( ev, araba, arsa gibi ) göster veya güçlü bir kefil göster kredi vereyim. Bu isteklerin karşısında eliniz boş ise banka kredi vermeye yine yanaşmaz.
  • Adınız kara listede yer alıyor ve daha önce borç nedeni ile yasal süreç yaşamış iseniz banka size kesinlikle kredi vermeyecektir.

Peki; Banka Kredi Vermedi Para Bulmam Gerek Alternatifler Nelerdir?

  • Tanıdığınız bir kuyumcudan senet karşılığı para bulmanız mümkün. Senetle nakit para veren ( yasal olmadığını belirtelim ) kuyumcu sayısı her geçen gün artış göstermekte. Sizin direk tanıdığınız bir kuyumcudan veya tanıdığınız bir dostunuzun tavsiyesi ile, senet karşılığında nakit bulmanız mümkün.
  • Konut veya taşıt kredilerinde durum biraz daha farklı. Yani bankadan bunlar için kredi alamıyorsanız, inşaat şirketleri veya oto galericiler size yine belli başlı prosedürler karşılığı para vermektedirler. Fakat daha önce de dediğimiz gibi aslında bunlar yasal olmayan ve tehlikeli nakit bulma alternatifleridir. Zor durumda kalmadıkça bulaşmamanızda fayda var.

Banka Kredi Vermedi Para Bulmam Gerek noktasında ki asıl kritik nokta, bankaların neden size kredi vermediğini araştırmanız gerek. Görüldüğü üzere bankalar haricinde nakit para edinebileceğiniz yollar oldukça zor. Yani herkesin kuyumcu tanıdığı olmayabilir ve bu gibi durumlarda para bulacağınız inşaat şirketleri veya oto galericileri bulmanız da zor açıkçası. O nedenle kara listede bulunmadığınızı varsayarak söyleyebiliriz ki, bir an önce bankalara olan borcunuzu bir şekilde kapatmalısınız. Yani sabretmeniz ve para biriktirerek, temel harcamalar dışında harcama yapmayarak borçlarınızı bir şekilde kapatmanız gerek. Sonrasında küçük meblağlı kredi başvurularınız kabul edilecek ve ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde çok daha iyi kredileriniz için de olumlu yanıt alacaksınızdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*