ATM yada Mobil Bankacılıktan Döviz Hesabı Nasıl Açılır ?

Dövizi olan herkesin merak ettiği konulardan biri olan bankalardan en kolay şekilde  ATM yada Mobil Bankacılıktan Döviz hesabı nasıl açılır döviz hesabı üzerinden döviz yatırıp çekebileceğiniz farklı alternatifleri ele alacağız.

Bu husuda önemli bir nokta bankalarının bir çoğunun döviz hesapları için ayrıca hesap işletim ücreti altında ücret aldığıdır. Hesap işletim ücreti almayan birkaç banka ve diğer bankalar için döviz hesaplarından alacakları hesap işletim ücretlerini sizler için anlatıyoruz.

 • Akbank Vadesiz Döviz Hesabı Nasıl Açılır ?

Köklü Bankalardan Akbank Direkt İnternet’de, Hesap İşlemleri  menüsü altında yer alan Vadesiz Hesap Açma  sekmesini kullanarak Vadesiz Döviz Hesabı açabilirsiniz. Menüd kısmında yer alan Vadeli Hesap Açma  işlemi ile Vadeli Döviz Hesabı da açabilmektesiniz.

 • CEPTETEB Döviz Hesabı Nasıl Açılır ?

   

Teb bankasının Cepteteb Teb bank’ın dijital bankacılık platformudur. Cepteteb ile TL, USD, EUR VE GBP  para birimlerinde vadesiz hesap açabilirsiniz. Cepteteb ile hesap işletim ücreti ödemeden döviz hesabı açabilirsiniz. Cepteteb’in bir diğer önemli avantajı hesap bakiyeniz 200 Dolar , 200 Euro veya 200 GBP nin üzerinde ise günlük olarak faiz kazandırması artı avantajıdır. Cepteteb hesabınız varsa internet şubesinden döviz alma zorunluluğu olmadan döviz hesabınızı anında açabilirsiniz.

 • Enpara Döviz Hesabı Nasıl Açılır ?

   

Odeabank’ın dijital bankacılık platformu enpara ile de yıllık hesap işletim ücreti ödemeden 1 dolar ile enpara internet şubesinden anında döviz hesabı açabilirsiniz.

 • İş Bankası Vadesiz Döviz Hesabı Nasıl Açılır ?

   

İş bankasından döviz hesabını şubeden veya internet şubesinden açabilirsiniz. Minimum 10 USD veya gibi para biriminde alım yaparak hesap açabilirsiniz. İş bankası 6 aylık dönem için 18 Dolar veya dengi para birimi hesap işletim ücreti uygulamaktadır.

 • Garanti Bankası Döviz Hesabı Açma Nasıl Açılır ?

   

Garanti bankasında yine şube veya internet şubesinden vadesiz döviz hesabı açarak döviz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Ayrıca ATM ‘den döviz yatırıp çekebileceğiniz gibi döviz olarak havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti bankası vadesiz Euro hesaplardan 6 aylık dönem için 14 Euro hesap işletim ücreti almaktadır. Diğer para birimlerinde 14 Euro gibi bir ücret olarak tahsil edilmektedir.

 • Ziraat Bankası Vadesiz Döviz Hesabı Nasıl Açılır ?

   

Ziraat Bankasından dilerseniz şubeden dilerseniz anında internet şubesinden döviz hesabı açabilimektesiniz. ATM’den döviz işlemi sunmayan banka internet şubesinden döviz alabilir veya kolaylıkla bozdurabilmenize olanak sağlıyor. Hesap işletim ücreti ile ilgili bilgi bulunmayan banka muhtemel olarak 3 aylık dönemlerde aldığı 20 TL lik hesap işletim ücretini döviz hesaplarına da uyguluyor olabilir.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*