En Büyük 10 Bankanın ATM Para Çekme Limitleri
En Büyük 10 Bankanın ATM Para Çekme Limitleri

En Büyük 10 Bankanın ATM Para Çekme Limitleri

En Büyük 10 Bankanın  ATM Para Çekme Limitleri  – Türkiye’de bankacılık oldukça gelişmekte ve artık müşterileri şubesiz bankacılığına yönelmektedir. Ancak ATM ihtiyaçları da hiç azınsanmayacak kadardır. Bankalar teknolojiye yatırım yaptıkları gibi müşterilerinin yoğunluğuna göre ATM kurmakta, bu şekilde ATM’den para yatırma ve para çekme işlemleri yapılmaktadır.

ATM’den Para çekme ve yatırma işlemleri şubelerin işlerini hafifletilmekte beraber müşterilerinin de işlerini kolaylaştırmaktadır. Mesai saatleri dışında da ATM’lerden para çekme ve yatırma işlemleri yapıldığı için para ihtiyacı olacağı zaman ATM’den kolaylıkla karşılanabilir. ATM’lerde para yatırma limiti olmamakla birlikte istediğiniz kadar para yatırabilirsiniz. Ancak ATM para çekme limiti bankaların inisiyatifine ve ATM’nin kapasitesine göre ayarlanmaktadır. Bu yazımızda Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük 10 bankanın ATM para çekme limitlerini ele alıyoruz.

Bankaların ATM Para Çekme Limitleri

Ziraat Bankası

Türkiye’nin en büyük bankası ve devlet bankası olan Ziraat bankası ATM’den para çekme limiti 1.500 TL olarak belirlemiştir. Emekli maaşı alanlar için bu limit geçerli olmadığı gibi, 1.500 TL üzeri çekim yapmak isteyenler ise belli bir komisyon alınmaktadır.  Ziraat bankası yine müşteri gruplarına göre para çekme limitini belirlemektedir. örneğin çiftçiler destekleme ödemelerin bu limit 5.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Türkiye İş Bankası

Özel teşebbüsle kurulmuş olan Türkiye’nin köklü ve büyük bankalarından biri olan İş Bankası ATM Para çekme limiti günlük 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Daha fazla çekmek istenirse de banka bellir bir komisyon oranı almaktadır.

Garanti Bankası

Garanti Bankası ATM’den para çekme limiti ise 2.000 TL olarak belirlemiş, günlük 2.000 tl kadar çekim yapabilirsiniz. yine aynı şekilde daha fazla çekmek istiyorsanız banka sizden belli bir komisyon oranı kesmektedir.

 Finansbank

Finansbank ATM Para çekme limiti günlük 1.500 TL olarak belirlenmiş, bu miktardan daha fazla çekim yapmak istiyorsanız banka sizden belli bir komisyon almaktadır.

 HalkBank

Bir diğer devlet bankası olan Halkbank ATM para çekme limiti günlük 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Bu limitten fazla çekmek istiyorsanız belli bir komisyon vermeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası

Yapı kredi bankası müşterilerine ATM’den para çekme limiti en yüksek değeri vermektedir. ATM çekme limiti 2.000 TL olarak belirlenen bankada, Bireysel müşteri olmanız halinde bu limit 3.500 TL çıkmakta, Şirket müşterisi olmanız halinde de 5.000 TL kadar para çekebilirsiniz. ATM’yi fazla kullanıyorsanız ve Yapı kredi Ardıç Paketi üyesiyseniz bu limit 2 katına çıkmaktadır.

Akbank

Akbank müşterilerine ATM’den para çekme limiti olarak farklı kategorilere göre sıralamış, Neo kart kullanıcıları için bu limit 1.500 TL iken, Neo Meo Kart sahipleri 250 TL, Neo Birebir kart sahipleri 2.000 TL, Neo Busines kart sahipleri 4.000 TL Günlük para çekme limiti vardır.

 TEB Bank

TEBBank müşterileir ATM’den Günlük para çekme limiti 1.000 TL olarak belirlenmişken, müşteri grubunuza göre para çekme limiti değiştmektedir.

 Denizbank

Denizbank müşterilerinin ATM’den para çekme limiti 1990 tl olarak belirlenmiş, banka müşteri olmayanlar için de bu limit 49 TL olarak belirlenmiştir.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk katılım bankası para çekme limitini müşteri gruplarına göre belirlemiş olup şu şekildedir. normalde para çekme limiti 1.500 TL,  işlem hacminiz yüksekse banka ile iletişim kurmanız halinde bu limit 3.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.  Bunun için banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Komisyonsuz ATM’den Nasıl Daha Fazla Para Çekebilirim?

Bankaların ATM para çekme limitleri yukarıda görüldüğü gibi ancak sizin bundan daha fazlasını çekmek istiyorsunuz ve komisyon da ödemek istemiyorsunuz. Bu durumlarda  bazı bankalar müşterilerine yardımcı olmakla beraber para çekme limitini yükseltmektedir. Kuveyt Türk bankası gibi… Siz önce bir banka ile iletişime geçin ve para çekme limitinizi yükseltmek istediğinizi belirtin. Banka kabul etmez ise yapacağınız tek bir işlem kalır, oda gece 12 olmadan ATM’ye giderek günlük limiti çekmeniz, daha sonrasında saat 12’yi geçtikten sonra da belli diğer günün limitini çekebilirsiniz.

2 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*