Askere Kredi Kartı Verilecek Mi

Askere Kredi Kartı Veren Bankalar

Vatani görevlerine yerine getirmek için uzun şehirlere giden gençlerimiz, bilindiği gibi bazı ihtiyaçlar içerisine girmektedir. Askerlik süresi 6 ay olabildiği gibi, 1 seneye kadar uzamaktadır. Böyle durumda askerlik sürecince bazı gereksinimler ve ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır. Anne ve babalar askere giden çocuklarına nakit yardımı yaparlar fakat bazen bu yeterli kalmaz. Bu konuda en büyük yardımı, Ziraat Bankası yapmıştır. Bu konuda askerlerden herhangi bir belge istemeden, kredi kartı olanağı sunmuştur. Doğal olarak askerler ihtiyaçlarını sorunsuzca gidermiş ve kredi kartı ile beraber, gereksinimlerine çözüm bulmuştur.

Ziraat Bankası Asker Kredi Kartı

Ziraat Bankası’nın birey odaklı çalışmaları devam etmiş ve son olarak askerler üzerinde bazı çalışmaları aktif etmiştir. Ziraat Bankası bu konuda herhangi bir resmi açıklama yapmamış olsa da, gelen resmi bir karar ile aktif edeceği duyurulmuştur. Bu projeye göre ,askerlik hayatına devam eden askerler, erler ve rütbeliler, kredi kartları alabileceklerdir. Diğer bankalar gelir belgesi olmadan kredi kartı olanağı sunmazken, Ziraat Bankası bu imkanı sonuna kadar vermektedir. Geçen günlerde de bu konuda bir açıklama yapılmış fakat üzerine sorular sorulmadan iptal edildiği aktarılmıştır. Ziraat Bankası bu kolaylığı yakın bir tarihte sunacaktır ve bu projeyi hayata geçirmesi, askerler için büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Askere Giderken Kredi Kartı Borcu Dondurma

Bankalar borç dondurma konusunda, sert tutumuna devam etmektedir. Bu konuda eğer askere gidiyorsanız, borç dondurma başvurusu yapabilirsiniz. Fakat bankalar bunu asker olsanız bile kabul etmezler ve böyle bir ihtimal söz konusu bile değildir. Bu durumda askere gitmeden önce, tüm borçlarınızı mutlaka ödemelisiniz. Aksi durumda eve geldiğiniz zaman, icra memurları kapıya dayanmış olabilir ve mal varlığınıza el koyulmuş olabilir. Ufak borçlar bile bu tür sorunların ortaya çıkmasına yeterlidir. Borçlarınızı ihmal etmeyin ve askere gitmeden önce ne olursa olsun kapatın.

askere kredi kartı

Asker Kaçağı İken Kredi Kartı Kullanılır Mı?

Askere gitmemek için kaçak konumda bulunuyorsanız, tüm işlemlerinizi dikkatle yapmanız gerekiyor. Çünkü devlet bu konuda tam kapsamlı çalışma sürdürüyor ve bankalar da buna destek veriyor. Asker kaçağı olduğunuz zaman eğer kredi kartı kullanırsanız, kısa süre içerisinde sizleri askere alabilirler. Doğal olarak kendinizi bir anda askeriye birliğinde bulabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için doğal olarak askere bir an önce gidin fakat gitmek istemiyorsanız da, kredi kartlarını asla ve asla kullanmayın.

Askere Kredi Kartı Verilecek Mi?

Aslında bunun net bilgisi, Ziraat Bankası tarafından bizlere verilmişti. Olayın üzerinden çok uzun bir süre geçmemesine rağmen tekrar gündeme gelmiş ve asker kredi kartı konusu aktif edilmişi. 2018 yılında tahmini olarak asker kredi kartı Ziraat Bankası tarafından verilmeye başlanacak ve verilirken de herhangi bir belge istenmeyecek.

1 Comment Posted

  1. ben alamadım verilmiyor mardin kiziltepe de görev yapıyorum er im bugün ziraat şubeye gittim ve kredi karti verilmedi böyle mi yardımcı oluyorlar askere

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*