kredi kartı takibi

Kredi Kartı Takibi Nasıl Yapılır?

Kredi kartları bilindiği üzere, bankaların özel müşterilerine sunmuş olduğu bir ödeme aracıdır. Her kredi kartının bazı limitleri olduğu gibi, uygulanan faiz oranları da değişiklik göstermektedir. Kredi kartı harcamaları, anlaşmalı olan işletmelerden yapılır ve buna ek olarak taksit gibi kolaylıklar da sunulmaktadır Kredi kartı kullanıcıları belirlenmiş bazı tarihlerde kredi kartı ödemelerini yapmaktadır. Yapılan son araştırmalara göre ülkede 40 milyon kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı kullanım sayısını her geçen gün arttırıyor. Peki kredi kartı takibi nasıl yapılır? Kredi kartım nerede gibi sorulara cevap vereceğiz.

Kredi Kartım Nerede?

Gelişen teknoloji sayesinde, artık kredi kartları sorunsuz olarak takip edilmekte ve nerede olduğunu güncel olarak öğrenebilirsiniz. Tek yapılması gereken, aşağıda yazılmış olan işlemleri yapmaktır. Kredi kartları bazı durumlarda geç gelebileceği gibi, adreslerden kaynaklı sorunlarda olmaktadır.

Müşteri Hizmetlerine Bağlanarak Kredi Kartı Takibi

Kredi kartınızın nerede olduğunu takip edebilmek için, müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetleri numarasını arayıp, kredi kartım nerede sorusunu sormaktır. Dilerseniz müşteri hizmetlerine bağalanabilirsiniz, dilerseniz de tuşlama yaparak kartın durumunu öğrenebilirsiniz. Kredi kartlarının durumu an ve an aktarılmaktadır.

Şubelerden Kredi Kartı Takibi

Bankaların çalışma saatleri, 09.00 ile 17.30 arasındadır. Bu saatler arasında banka şubelerine giderek, kredi kartınızın durumunu sorgulatabilirsiniz. Banka yetkilisi sizlerden T.C kimlik numarası isteyecektir. T.C kimlik numaranız ile sorgulama yapılır ve banka müşteri temsilcisi tarafından sizlere aktarılmaktadır.

Kredi Kartı Takibi

Mobil Bankacılıktan Kredi Kartı Takibi

Kredi kartınızın durumunu sorgulamanın diğer bir adımı, mobil bankacılığa giriş yapmaktır. Mobil bankacılığın kredi kartı takip alanına giriş yaparak, durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İlk olarak kimlik numaranız ve mobil bankacılık şifreniz ile mobil bankacılığa giriş yapmanız ve devamında cep telefonunuza gelen onay kodunu girmelisiniz. Daha sonra kredi kartı başvurusu ve takibi alanını göreceksiniz. Bu alandan takip edebilir ve kredi kartınızın durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı Takibi

Bilgisayarlar üzerinden kredi kartı takibi yapmak, oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için ilk olarak tarayıcı alanından bankanın müşteri hizmetlerine giriş yapmanız gerekir. Giriş için T.C kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresi gerekmektedir. Sol kısımda kredi kartı takibi alanını göreceksiniz. Bu alandan kredi kartınızın durumunu öğrenebilir ve nerede olduğunu sorgulatabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak ücretsizdir.

Atm Üzerinden Kredi Kartı Takibi

Atmler bankaların ufak şubesi niteliğindedir. Banka şubelerine giderek de kredi kartı takibi yapabilirsiniz. Bunun için eğer banka müşterisiyseniz kartınızı atmye takmalı, eğer değilseniz de kartsız işlem menüsünü seçmelisiniz. Daha sonra kredi kartı takibi alanına giriş yapınız ve kredi kartınızın durumu ekranda detaylı olarak sizlere sunulacaktır. Kredi kartınızın atmlerden sorgulamasını yapmak, ücretsiz olmasıyla beraber oldukça basittir ve zaman kısıtlaması yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*